Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Posousedsku v Kramolišově: Odpoledne se zábavou pro celé rodiny

date_range 30.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

V neděli 2. srpna bude valašskokloboucké Staré město dějištěm slavnosti Posousedsku v Kramolišově. U hudby, dobrého jídla a zábavy se setkají tamní obyvatelé s návštěvníky z města a okolí. Při symbolickém otevření nově zrekonstruované ulice bude odhalena pamětní deska věnovaná spisovateli Čeňku Kramolišovi, po němž nese své jméno. Děti se mohou těšit na divadlo, pouličního kejklíře, bublinovou show i různé hry, dospělí zase na místní speciality, výstavu ve venkovní galerii Škarpa, muzikantská vystoupení i příjemné posezení. Akce začne v 15 hodin, nejen Klobučané v kloboucích vítáni!

 

„Srdečně zveme všechny místní i přespolní na otevření nedávno zrekonstruované Kramolišovy ulice. Historická lokalita se silným geniem locipředstaví svou obnovenou tvář, k níž patří nová komunikace, veřejné osvětlení, opěrná zídka i úprava prostranství. A protože život v daném místě spoluutvářejí především jeho obyvatelé, pořádáme s nimi sousedskou slavnost v úzké spolupráci. Za podané ruce mnohokrát děkujeme a těšíme se na setkání při bohatém programu v Kramolišově ulici,“ pozvala starostka Eliška Olšáková. „A že máme letos Kloboukový rok, nezapomeňte si doma své klobouky,“ připomněla.

 

Dobrou náladu na prostranství v Kramolišově ulici navodí od 15 hodin cimbálová muzika Klobučan i Staroměšťáci. Návštěvníci se občerství u vege-bufetu, pochutnají si na palačinkách, výborné kávě i dalších místních dobrotách. Průvodem s muzikou se pak odeberou k opěrné zdi, kde bude v 16 hodin slavnostně odhalena pamětní deska spisovateli Čeňku Kramolišovi. Zídka, které se tu říká „škarpa“, se navíc promění ve stejnojmennou galerii s ukázkami výtvarného umění místních.

 

V 16.30 hodin budou malí návštěvníci zváni na divadelní představení Začarovaný les a poté se zabaví při hrách na zahradě Rodinného centra Kaštánek, kde vyzkoušejí lukostřelbu, ping-pong a další. Publikum si svými dovednostmi jistě získápouliční kejklíř a atraktivní podívanou připraví i mistr bublinář. V ulici bude prostor pro posezení a mnohá přátelská setkání. A na památku se všichni účastníci budou moci zvěčnit ve fotokoutku.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA