Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pramen svatého Josefa je v Luhačovicích opět k dispozici veřejnosti

date_range 26.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Už od velikonočních svátků si mohou návštěvníci a občané Luhačovic opět načepovat u místního kostela z pramene svatého Josefa. Pítko bylo od podzimu kvůli rekonstrukci nefunkční a muselo být v podstatě celé odstraněno. Nyní je opět krásná obnovená kašna, která nabízí léčivou minerální vodu hned ze třech kohoutků, znovu k dispozici veřejnosti.

„Šlo o kompletní rekonstrukci této kašny, ke které jsme přistoupili po téměř 20 letech od spuštění pramene. Hlavním důvodem bylo, že se ucpával odtok z pítka. Původní tvar kašny, který je velmi povedený, jsme ale zachovali, ovšem bylo nutné ho kompletně repasovat. Vyměněny byly tak uvnitř všechny trubičky, byl zabezpečen také snazší přístup k prameni,” informovala za lázeňské hotely Miramare, které pramen vybudovaly a spravují, jejich ředitelka Veronika Záhorská.

 

Rekonstrukce nebyla levná. „Přišla nás asi na 300 tisíc,” doplnila Záhorská. Minerální vodu, kterou v Miramare používají k léčebným procedůrám, měla ovšem veřejnost k dispozici po celou dobu. „Protože máme vodu přivedenu do budovy, vybudovali jsme kohoutek s pramenem sv. Josefa i na venkovní zdi hotelu, aby lidé měli k léčivé vodě přístup. Zařídili jsme to tak i kvůli momentální nepřístupnosti Vincentky související s opravou její haly a kolonády,” dodala Záhorská. Jak dodala, kohoutek u Miramare zůstane veřejnosti nadále přístupný. „Za hlavní pítko pramene sv. Joseta ale určitě bereme kašnu u kostela,” uzavřela Záhorská.

 

Pramen sv. Josefa je díky rekonstrukci tak samozřejmě také připraven na slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které Luhačovice pořádají už o druhém květnovém víkendu. Toto zřídlo je díky své poloze u kostela logicky prvním, které se vždy světí, protože nedělní průvod se vydává od pramene k prameni po slavnostní mši.

 

Obnovené pítko pramene sv. Josefa, foto: město Luhačovice

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA