Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Před policisty se vydával za bratra. Chtěl se vyhnout trestu

date_range 20.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

S pokusem o podvod se setkali policisté z Luhačovic při jedné ze silničních kontrol. Jednačtyřicetiletý muž z Ostravy, se vydával za svého o rok mladšího bratra.  Soudem měl totiž uložený zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2027.

 

Podezřelý muž jel v polovině července loňského roku od přehrady v Luhačovicích, když ho zastavili policisté. Vzhledem k tomu, že má zakázáno řízení motorových vozidel, neměl u sebe řidičský průkaz, ani žádné další doklady. „Uvedl údaje totožnosti svého o rok mladšího bratra, na kterého je podobný a policisté mu vystavili potvrzení o blokové pokutě na místě nezaplacené, kterou měl uhradit do uvedeného data,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Nic netušícímu bratrovi přišlo pár měsíců poté upozornění o nezaplacení blokové pokuty. Požadovanou částku ihned uhradil a začal zjišťovat, kdo, kdy a za co mu blokovou pokutu uložil. Když zjistil veškeré podrobnosti, bylo mu jasné, k čemu došlo. Protože on sám byl v době spáchání přestupku doma v Ostravě, začal mít podezření, že údaje vedoucí k jeho totožnosti zneužil jeho bratr, který se o totéž pokusil již před pár lety. Podal na něj proto trestní oznámení.

 

Policisté začali po podezřelém muži pátrat. „Protože se ale nezdržuje na jednom místě, naopak místa svého pobytu neustále mění, museli po něm vyhlásit pátrání. Po nějaké době se policistům podařilo muže vypátrat v Ostravě. Ke svému jednání se šestkrát trestaný recidivista přiznal,“ dodala Kozumplíková.

 

Muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA