Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Při návštěvě hřbitovů je třeba dodržovat hygienická opatření

date_range 29.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Smuteční tablo s fotografiemi zesnulých ve Valašských Kloboukách

Vzpomínka na zesnulé letos bude mít ve Valašských Kloboukách i ve Slavičíně jinou podobu. Kvůli nepříznivé epidemické situaci a mimořádným opatřením se tradiční vzpomínkový obřad ve Valašských Kloboukách ruší, připraveno je však každoroční tablo s fotografiemi zesnulých spoluobčanů. Ke stejnému kroku přistoupil také Slavičín, smuteční tabla jsou přístupná bez omezení z vnější strany obřadní síně na hřbitově a navíc také online ZDE.

 

Při návštěvě hřbitova je nutné pamatovat na hygienická opatření, především minimalizovat setkávání s ostatními, dodržovat bezpečné rozestupy a vždy používat roušky. Vhodné je také předejít zvýšené koncentraci návštěvníků a uskutečnit cestu na hřbitov v předstihu před dnem Památky zesnulých, který připadá na pondělí 2. listopadu.

Hřbitov a smuteční síň ve Valašských Kloboukách

„Po celé dušičkové období bude ve smuteční síni za sklem umístěné tablo s fotografiemi občanů, kteří za uplynulý rok odešli z našich řad. Při individuální návštěvě hřbitova si tak lidé budou moci své blízké a také další spoluobčany v tichosti připomenout,“ uvedla Soňa Kovaříková, vedoucí odboru matriky a evidence obyvatel ve Valašských Kloboukách.

 

I na hřbitově můžete potkat zloděje

 

Na hřbitovy se začnou sjíždět ve větším počtu příbuzní, aby uctili památku svých blízkých. Kromě nich ovšem hřbitovy i blízká parkoviště každoročně navštěvují také lidé, kteří přijíždí za jiným účelem. Chtějí využít nepozornosti řidičů i ostatních návštěvníků a obohatit se.

Ke hřbitovům vyrazí ve zvýšeném počtu také policisté. Ilustrační foto: archiv PČR

„V tomto týdnu vyrazí ke hřbitovům ve zvýšeném počtu také policisté, kteří budou dohlížet na zaparkovaná vozidla a procházet v okolí hřbitovů, zaměří se také na dopravu, protože v tomto období předpokládáme na silnicích zvýšený provoz. Kromě policistů z jednotlivých obvodních oddělení se budou opatření účastnit také kriminalisté v civilním oděvu,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Buďte na své věci opatrní. Nezapomeňte, že na sedadlech ve vozidle máte svoje věci uložené stejně jako např. ve výkladní skříni. Cenné věci proto ve vozidle rozhodně nenechávejte. Zloděje může přilákat jakékoli zavazadlo uložené na sedadle. Kromě toho, že můžete přijít o své věci, s největší pravděpodobností budete muset řešit také poškození vozidla.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA