Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

První týden radar změřil 460 přestupků

date_range 25.Led, 2018 featured_play_list Aktuality

460 výzev k zaplacení během prvního týdne provozu radaru v místní části Potůčky, odeslali pracovníci Odboru správních agend vsetínské radnice řidičům, kteří nerespektovali dopravní značení stanovující rychlost. „Hlavním důvodem zřízení měřících stanic je zvýšení bezpečnosti chodců a celkové zklidnění provozu. Oproti testovacímu provozu klesl počet přestupků z tisícovky denně na sto padesát," informoval starosta Jiří Růžička.

V polovině prosince začalo na Vsetíně u přechodu pro chodce v Potůčkách na výpadovce směrem na Valašské Meziříčí měření rychlosti, které bylo až do druhého ledna letošního roku v režimu testovacího provozu. „Dobrou zprávou je, že od druhého ledna do dnešního dne jsme zaznamenali výrazný pokles překročených rychlostí, protože v testovacím provozu to byla i tisícovka přestupků denně a v současné době se jejich výše pohybuje zhruba okolo sto padesáti denně," vyjmenoval starosta Jiří Růžička.

V průběhu dubna se tak již kromě zmíněných Potůčků rozšíří měřící stanice i do staré Rokytnice – k výrobně ponožek, dále do ulice Jasenická, konkrétně k základní škole Luh a také na Jiráskovu ulici taktéž k základní škole. „Mezi těmito čtyřmi místy bude vždy v nepravidelném intervalu přemisťován radar, s tím, že řidiči nebudou vědět, ve kterém místě je právě instalován," sdělil starosta Růžička.

Měřený úsek u přechodu z Rybníků do Potůčků

„Nelichotivé prvenství má i jeden zlínský řidič, který v Potůčkách, v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 kilometrů v hodině, jel rychlostí 128 kilometrů v hodině," uvedl Patrik Pecina, ředitel Městské policie Vsetín, která dohlíží na měření rychlosti na území Vsetína.

V případě překročení povolené rychlosti o 1 až 29 km/h může být řidiči udělena pokuta až do jednoho tisíce korun, pokud pokutu uhradí do 15 dnů od převzetí výzvy k zaplacení. V opačném případě bude přestupek předán ke správnímu řízení, kde je výše pokuty v rozmezí 1500 až 2500 korun.

V případě překročení povolené rychlosti o 30 až 49 km/h může být řidiči udělena pokuta od jednoho tisíce až do dvou a půl tisíc korun, pokud pokutu uhradí do 15 dnů od převzetí výzvy k zaplacení. V opačném případě bude přestupek opět předán ke správnímu řízení, kde je výše pokuty v rozmezí dva tisíce pět set až pět tisíc korun.

„Pokud řidiči překročí povolenou rychlost o 50 a více kilometrů v hodině, nelze již tento přestupek řešit příkazem na místě, dříve blokovou pokutou, a bude automaticky řešen ve správním řízení, kde je sankce od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel," připomněla Valerie Ondřejová, vedoucí Odboru správních agend s tím, že stanovení výše pokuty je předmětem správního uvážení a přihlédne se především k povaze a závažnosti přestupku.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA