Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Publikum dostalo porci hudební kvality

date_range 28.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Jednoznačně se dá konstatovat, že kdo nepřišel, přišel o mnoho. Hned na první pohled bylo jasné, že v Ústí zvyšují kvalitu akcí podobného typu mílovými kroky. K tomu určitě patří renovace povrchů v okolí plochy, bývalé kuželny, která dnes slouží jako dlouhý stánek s nabídkou mnoha druhů občerstvení, ale i záležitosti, které se přímo dotýkají dané akce.

Za pomoci sponzorů obec koupila velký párty stan pro případy nepřízně počasí. Pro muzikanty zase menší stan, který slouží jako prostor pro přemístění aparátu před stěhováním na stage. Tím se značně urychlí střídání kapel a tedy prodlevy v poskytování zábavy hostům. Jak to všechno fungovalo ve spojení s kvalitním rockem, se můžete podívat v bohaté fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

Snad největším přínosem pro fandy kvalitní muziky byla smlouva se zvukovým technikem, který přivezl nejen perfektní zvukovou aparaturu, ale i profesionální pódium. Proběhla tak první akce, kdy se v Ústí nehrálo z přívěsu kamionu. Přívěs měl sice taky svoje kouzlo, ale prostoru muzikantům mnoho neposkytoval.

Publikum dostalo porci hudební kvality           foto: Radomír Dolanský          fotogalerie

Vzhledem k časovému harmonogramu byl začátek zábavy posunut na sedmou hodinu podvečerní, což se pro Tweezer, první kapelu večera, odrazilo samozřejmě na velmi skromně zaplněném prostoru. Nicméně jejich zrakové vjemy byly okouzleny skupinou lepých dívek vlnících se v rytmu muziky před pódiem. Že jsou Tweezer předzvěstí vycházející kvalitní muziky na Valašsku potvrzoval i potlesk zaplňujícího se areálu.

Další vystupující skupinou večera byli klasici Old Skart, skupina tří bubeníků. Tento unikát poskytuje skupině jednoznačně větší barvitost při různých stylech hudby, jejichž šíří je Old Skart pověstný. V době vystoupení Old Skart se plac pro pařmeny zaplňoval již rychleji, ale tančit se pořád nikomu extra nechtělo. „Hrát, když skoro nikdo netančí, je docela depresivní," konstatovala Zuzka, klávesačka a zpěvačka kapely. Nicméně odezva na výkony byla kladná a hlasitá.

To už se však k vystoupení připravoval zlatý hřeb večera – Limetal. Rockeři přijeli v dobré náladě, jak vypovídají i fotografie ze zákulisí. K rockovým legendám ze Severní Moravy se tentokrát přidal excelentní bubeník David Klement, absolvent individuální výuky na konzervatoři v Brně, student Ježkovy konzervatoře v Praze a v budoucnu možná i student Berklee college of music v Bostonu. David se specializuje na studium hry na bicí nástroje a při vystoupení to bylo ale jo slyšet a vidět.

Parta muzikantů, která se v současné době potýká s velmi nepříjemným bojem o existenci vlastní historie a čelí mediální kampani, nedala svým fanouškům ani náznakem něco z problémů najevo. Naopak. Šamani moravského rocku se opřeli do nástrojů naplno a publikum dostalo svoji zaslouženou porci zvukové i hudební kvality. Cinkot hajtky, syrový zvuk kytar a perfektní šlapohyb bicích úžasně doplňoval výkon rockového nezmara Franty „Fanyho" Michalíka. Když k tomu přidáme pohybové kreace bigbítů, ale především vlasatého Vaška Vlasáka, tak kvalitě koncertu opravdu nechybělo vůbec nic. Tento večer si hudební fajnšmekři opravdu přišli na své.

Večer plný rocku uzavírala stále žádaná skupina STRAM. Jak se zpočátku divákům nechtělo do tance, tak rozprouděni palbou Limetalu vtrhli na plac a přivítali s nadšením své dlouholeté oblíbence. A jako vždy to stálo za to. I na fotografiích můžete vidět, jak široký věkový záběr rocková banda z Valašska oslovuje. Při vystoupení v Ústí u Vsetína prozradili několik lahůdek, které chystají k oslavě 25. narozenin kapely. Možná vyjde nové CD, videoklip, narozeninový superkoncert. Na Rockové noci v Ústí u Vsetína byli STRAM opět vynikající.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA