Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice chce modernizovat školní prostory

date_range 25.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Předložení žádostí až o devadesátiprocentní dotace na projekty v celkové hodnotě téměř čtyřicet milionů korun schválili na svém úterním zasedání vsetínští zastupitelé. Největší část prostředků by přitom měla být vynaložena na modernizaci sportovišť či další dovybavení zahrad v základních a mateřských školách a ve středisku volného času Alcedo.

Zastupitelé projednávali celkem čtyři projekty. „Jedná se například o dlouhodobě plánované akce jako například rekonstrukce školního hřiště na Ohradě nebo výměna oken a zateplení základní školy na Trávníkách, které jsou v souladu s koncepcí rozvoje města a na něž hledáme finanční prostředky v dotačních programech tak, abychom co nejvíce nákladů uhradili z jiných zdrojů než městských," informovala vsetínská starostka Květoslava Othová.

Kromě toho však město bude žádat také o další dotaci z programu prevence kriminality, a to zejména na vybudování sportovního hřiště pro volný čas na Lapači s celkovými náklady 980 tisíc korun. „Letos bychom rádi z tohoto programu vybudovali na nevyužité a neudržované ploše před skate parkem hřiště s asfaltovým povrchem a brankami pro amatérské míčové hry," naznačil plány radnice místostarosta Jaromír Kudlík.

Poslední z projednávaných projektů navazuje na již realizovanou obnovu školních zahrad v rámci příhraniční spolupráce s názvem Blíž k přírodě – blíž k sobě. „Součástí projektu, který by měl být opět realizován ve spolupráci se slovenskou obcí Pruské, je totiž také vybudování venkovních učeben a takzvaných edukačních hřišť vybavených vzdělávacími prvky ve dvou základních a čtyřech mateřských školách a ve středisku volného času Alcedo, což nám pomůže dovybavit a modernizovat tato školská zařízení," uvedla starostka. „Projekt však myslí také na vzdělávací programy a aktivity jako jsou mezigenerační výměny zkušeností, semináře k zavádění nových prvků do výuky a přípravě na volbu povolání dětí a mládeže nebo k ekologické výchově," doplnila vedoucí odboru školství a kultury Věra Goldová.

Pokud město s těmito žádostni o dotace uspěje, realizace jednotlivých projektů by byla zahájena a v některých případech i ukončena ještě v letošním roce.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA