

Ranní dopravní peklo v Lužné. Řidiči čekali hodinu v koloně

Pevné nervy potřebovali řidiči, kteří ve středu ráno cestovali z jižní části Valašska na Vsetín. V Lužné se naplno rozběhly práce na obnově povrchu vozovky.
Oprava se týká celého průtahu obcí Lužná v délce 895 m. Střídavý provoz v jednom jízdním pruhu je řízen světelnou signalizací, nebo osobami s vysílačkou a v tom bude zřejmě problém. Zatímco ze směru od Lidečka se kolony tvořily už téměř od Čertových skal (cca 3,5 km), tak ve směru od Vsetína čekalo přibližně 20 automobilů.

V koloně bylo zdržení 40 – 60 minut, foto: redakce
Kyvadlový provoz většinou řídí lidé, když doprava na jednom ze směrů je daleko větší a automatické semafory tuto skutečnost neberou v potaz. Mělo by se tak předejít situacím, kdy jedna strana čeká v koloně hodinu a druhá 10 minut. Přesto se právě toto v Lužné momentálně děje. Informaci o dlouhé koloně z Lidečka pracovnicí už dostaly, tak snad se situace zlepší.
Práce na silnici v různém rozsahu by měly dle aktuálních informací pokračovat až do 14. 11. 2019.
-red-

TOP REKLAMA










