Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rekonstrukce uzavřela nadjezd na Bobrkách. Oprava potrvá více než rok

date_range 08.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

V úterý 7. července začala rekonstrukce silnice č. III/05736 (tzv. stará cesta) na Bobrkách. Práce si vyžádají zhruba rok a čtvrt trvající kompletní uzávěru komunikace v tomto místě a tím vyvolané objížďky.

 

Rekonstrukce bude probíhat v úseku dlouhém 375 metrů, jehož součástí je i železniční nadjezd. Potrvá od 7. července až do října 2021. Bude zde odstraněn původní nestabilní násyp a nahrazen novým násypem. Po tuto dobu bude veškerá doprava svedena na objízdné trasy, vedoucí z velké části přes centrum města a komunikaci č. I/57. Náklady dosáhnou částky více než 35 milionů korun.

Nadjezd na Bobrkách, foto: ŘSZK

Budou položeny nové konstrukční vrstvy vozovky v oblasti mimo most a bude provedena povrchová úprava přímo pojížděné izolace na mostě. Povrch vozovky bude tvořen asfaltovým betonem. Součástí stavby je rozšíření silnice III/05736 o levý odbočovací pruh včetně zajištění stability silničního tělesa, a to z důvodu situování nového připojení pro plánovanou účelovou komunikaci.

 

Významných změn se dočká organizace autobusové dopravy. „V rámci MHD jsou Bobrky a dále pak místní část Semetín obsluhovány spoji linky číslo 3. Ty ale po dobu uzavírky nebudou na silnici III/05736 vůbec zajíždět, což znamená, že budou vynechávat všechny zastávky v úseku Trávníky – škola až po Vsetín – Bobrky. Z Dolního náměstí tedy autobusy pojedou na silnici I/57 a na obvyklou trasu se napojí až na zastávce Bobrky – autoservis. Stejnou trasu využijí i v opačném směru. Jen zde musím upozornit, že zastávka Bobrky – autoservis bude pro cestující mířící na Vsetín přemístěna na obslužnou komunikaci souběžnou se silnicí I/57 do míst před odbočkou k čerpací stanici Bobrky,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že uvedené změny se dotknou i spojů příměstské autobusové dopravy.

 

Dokončení stavby se předpokládá na konci října 2021.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi