Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Nový resuscitační model nabízí i nácvik defibrilace

date_range 20.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Resuscitační model. Foto: Jan Rohlík, Vsetínská nemocnice

Moderní model pro pokročilou neodkladnou resuscitaci mají nově zdravotníci Vsetínské nemocnice. Vybavení v celkové hodnotě více než čtvrt milionu korun nabízí nejen nácvik masáže srdce, dýchání z úst do úst, ale rovněž defibrilace. Parametry prováděné resuscitace se zobrazují na tabletu a poskytují kvalitní zpětnou vazbu o úspěšnosti nácviku.

 

Resuscitační model bude využíván pro vzdělávání personálu z celé nemocnice. „Celý systém nabízí mnohem podrobnější sledování správnosti masáže srdce, obnovy dýchání, hlavně je ale možné využít monitor s defibrilátorem, což dříve nebylo možné. Každý si nyní může vyzkoušet celou kompletní resuscitaci,“ vysvětlil lékař anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vsetínské nemocnice MUDr. Milan Doležel. K dispozici přitom bude mít celé spektrum důležitých informací. Systém sleduje například hloubku kompresí, jejich počet, frekvenci, objem ventilace a další parametry, které se zobrazují na tabletu. Poskytují vyhodnocení v reálném čase i celkovou zpětnou vazbu.

Resuscitační model. Foto: Jan Rohlík, Vsetínská nemocnice

Moderní figurína Resusci Anne QCPR AED AW má reálnou anatomii, včetně náklonu hlavy, zdvihu brady, nabízí simulace různé tuhosti hrudníku, použití dýchacího vaku s reálným zdvihem hrudníku, umožňuje intubaci, možnost defibrilace reálným defibrilátorem s využitím výukového systému ShockLink, který obsahuje samolepící elektrody se simulací srdečních rytmů. Do nácviku resuscitace se díky dvěma menším figurínám mohou zapojit tři osoby najednou. Součástí dodávky je i automatický defibrilátor AED a tablet pro vyhodnocení KPR.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA