Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rozsvícení vánočního stromu ve Slavičíně

date_range 01.Pro, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Řadu novinek, ale i tradici v podobě rozzářeného náměstí s vánočním stromem přinese letošní slavičínské rozsvicování. „Chtěli jsme potěšit veřejnost, která zde v tisícových počtech každoročně míří, zbrusu novým prvkem – videomappingem. Ten pokryje jednu z budov na Horním náměstí, a to těsně před samotným rozsvícením,“ sdělil starosta města Tomáš Chmela. Motivem videomappingu nebude nic jiného, než nadcházející vánoční svátky. Produkce se odehraje po 17. hodině. Po jejím skončení bude hromadným odpočítáním rozsvícen vánoční strom.

 

Samozřejmostí celého dne je adventní jarmark, který na podiu doplní bohatý kulturní program. Vystoupí na něm děti z místních školek, žáci ze škol, kroužky DDM Slavičín, ale také cimbálová muzika Milana Mlčáka a jako hlavní host se od 16 hodin představí Dixieland Vojenské hudby Olomouc se svým adventně a vánočně laděným pořadem.

 

Ryzí předvánoční atmosféru dodá letos akci i sněhová pokrývka, podle předpovědi meteorologů má sníh během dne ještě připadnout. Návštěvníci si budou moct vybrat z bohaté nabídky nejen nápojů na zahřátí, gurmáni jistě nepohrdnou pravou zabijačkovou polévkou, kterou mohou ochutnat ve stánku u radnice. Prostranství u radnice je dalším místem, kde probíhá slavnostní dění, vystoupí zde například dětský folklorní soubor, kvinteto trubačů a posléze bude následovat zábavný program pro děti.

 

Zlatým hřebem celého dne bude tzv. krampuslauf – průvod populárních čertů, který projde z Horního náměstí k Sokolovně, kde se na přilehlé louce uskuteční ohňová show v podání pekelníků zakončená ohňostrojem.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA