Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

S vyplněním předžádostí na kotlíkové dotace pomůže sociální odbor

date_range 18.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Kotlíkové dotace mají za cíl motivovat majitele domů, aby přistoupili k výměně starých kotlů za ekologičtější způsoby vytápění. V nadcházející vlně dotací bude podporována výměna kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy v rodinných a bytových domech a nově i v rekreačních objektech. Výzva bude vyhlášena na začátku roku 2022, zájemci by však už nyní měli zasílat tzv. předžádosti. V případě, že budou potřebovat s vyplňováním elektronického formuláře pomoct, mohou se obrátit na odbor sociálních věcí valašskoklobouckého městského úřadu na tel. 577 311 166 nebo 577 311 130.

 

„Zlínský kraj sbírá do konce roku předžádosti, aby získal povědomí o tom, jaký objem finančních prostředků má u Ministerstva životního prostředí na tento dotační program nárokovat. Nově se program zaměří na domácnosti s nižšími příjmy, kterým poskytne na výměnu kotle až 95% dotaci. Jedná se o případy, kdy jeden člen domácnosti vydělal v roce 2020 maximálně 170 900 Kč čistého příjmu, nebo o domácnosti složené čistě z důchodců pobírajících starobní nebo invalidní důchod 3. stupně,“ popsala Miroslava Zoubková, referentka odboru sociálních věcí.

 

Ostatní domácnosti mohou k výměně kotle využít programu Nová zelená úsporám, kde bude možné čerpat dotaci až do výše 50 %.

 

Další podrobnosti ke kotlíkovým dotacím najdete zde na webu Zlínského kraje.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA