Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silnice do Zděchova je bezpečnější

date_range 29.Čvn, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Po bezpečnější silnici a bez dopravních omezení již mohou motoristé projíždět v úseku mezi Huslenkami a Zděchovem na Vsetínsku. Stavební akce v hodnotě bezmála 16 milionů korun, která byla zahájena v létě 2016, byla nyní úspěšně dokončena.

Stavební práce a částečná uzavírka na silnici III/4874 z Huslenek do Zděchova koncem června skončily. V místě, kde se silnice dotýkala vodního toku a byla jím v minulosti podemílána, je již náležitě zabezpečena.

Předmětem díla byla stavba opěrné zdi, stavební úprava přilehlé silnice a toku Zděchovka. Byla zde vybudována železobetonová opěrná zeď o délce 80 metrů hlubině založená na mikropilotách. Na ní byla vytvořena železobetonová monolitická římsa, do které je ukotveno zábradelní svodidlo. Líc zdi má kotvený kamenný obklad. Koryto toku Zděchovka bylo v délce 120 metrů upraveno a posunuto tak, aby byla zachována jeho čtyřmetrová šířka. V místě přeložení toku bylo koryto nově upraveno, břehy jsou zatravněny. Náběhové klíny přeložky toku na začátku a na konci opěrné zdi byly opatřeny kamennou dlažbou do betonu. Silnice v délce 158 metrů byla stavebně upravena včetně konstrukčních vrstev. Odvodnění vozovky bylo zajištěno příčným spádem částečně do dlážděného příkopu a vybudovaných dvou propustů a částečně k opěrné zdi a dále do přilehlého toku.

Zhotovitelem stavby byla firma Správa a údržba silnic Valašska, s. r. o., Valašské Meziříčí. Konečná cena za tuto zakázku činí 15,988 milionu korun (vč. DPH). Stavba byla financována v celém rozsahu Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA