Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Skupina STRAM připravuje nejdražší videoklip

date_range 14.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

A je to tady! Asi rok se prášilo nejen na scénář videoklipu k písničce V náručí, ale i na elán muzikantů k práci na projektu, o kterém bylo jasné, že bude velmi náročný. V září 2018 se vše změnilo.

 

Na prozatím posledním albu Dlouhá cesta se, mimo jiné, objevila skladba s líbivým textem a velmi chytlavou, snad až hitovou melodií s názvem V náručí. Poměrně brzy se muzikanti ze STRAMu shodli, že by si píseň zasloužila videoklip. Oslovili opět Radomíra Dolanského, který kapele napsal již dříve scénář k videoklipu Pod Čerňanskú Kyčerú.

 

Text je ryzí příběh o lásce a celý STRAM čekal příběh lásky. Takových příběhů se však ve videoklipech odehrávají asi miliony, takže vytvořit něco neobvyklého, neotřelého patří spíše do říše zázraků. Ale co když jsou tady lidičkové, kteří by ten příběh tak moc chtěli opravdově žít, nicméně realita rozhodla jinak? Snít však může každý úplně o všem. A snění o náruči, o lásce a pochopení, ale i o samotě mezi lidmi, se stalo základem nového scénáře videoklipu V náručí.

 

První nástiny scénáře byly tak rozdílné od očekávání, že vůbec nebylo jisté, zda se bude vše ubírat tímto směrem. Co bylo jisté od první myšlenky scénáristy – hlavní postava. Je jí třináctiletá Marianka Vaněčková ze Zlína (mariankav7.webnode.cz), které před časem hráli STRAM na benefičním koncertě na Ranči Bystřička. Marianka trpí spinální svalovou atrofií (SMA), ale miluje fotografování, youtuberství a filmování. Bylo rozhodnuto – budeme točit s Mariankou!

Zleva: Marie Vaněčková, Radomír Dolanský, Marianka Vaněčková, Jiří Novotný

V poslední třetině roku 2018 začala jedna z nejtěžších fází realizace, oslovování možných sponzorů projektu, která trvá dodnes. Předběžné náklady se totiž odhadují na 100.000 Kč. Proč tolik? Téma je natolik závažné, že se STRAM rozhodl svěřit kameru i postprodukci profesionálům. Kameramanem projektu je Jiří Novotný. Stál za kamerou celovečerního filmu Děda, spolupracoval s Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Markétu Irglovou a dalšími. Pokud by někdo chtěl podpořit realizaci velmi zajímavého projektu, může se obrátit na kytaristu skupiny STRAM Vojtu Kocůrka (email: vo.ko@email.cz), který zájemcům pošle veškeré podklady, případně i smlouvy, rozhodnete-li se zúčastnit jako sponzoři.

 

Fotografie jsou z návštěvy autora scénáře Radomíra Dolanského a kameramana Jiřího Novotného ve Zlíně doma u Marianky, kde se mluvilo o choreografii tance, což bude práce pro zakladatelku Tanečního centra Orianadance Zlín a maminku Marianky, Marii Vaněčkovou.

 

Mediálním partnerem projektu je i Region Valašsko. Díky této spolupráci budete svědky toho, jak vzniká nejdražší videoklip skupiny STRAM v jednotlivých krocích. Tuto exkluzivní možnost budou mít pouze čtenáři Regionu Valašsko a návštěvníci stránek skupiny www.stram.cz, popřípadě jejich facebooku.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA