Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín přijal velkorysý dar: divnický zámecký park od pana Wichterleho

date_range 27.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nad Divnicemi stával ještě před 40 lety zámek. Dnes už jsou tam jen zarostlé rozvaliny

Stával tam ještě před 40 lety zámek, dnes už jsou tam jen zarostlé rozvaliny. Řeč je o zámeckém parku nad Divnicemi, místní částí Slavičína. Právě tuto lokalitu se rozhodl městu Slavičín darovat dědic rodu Wichterlů Milan Wichterle, který dlouhodobě pobývá v Kanadě.

 

„Je to výsledek několikaletého úsilí osadního výboru Divnice a města Slavičín. Díky tomu se nám otvírá možnost revitalizovat okolí divnického výletiště a zbudování odpočinkové zóny,“ uvítal dar starosta města Tomáš Chmela.

 

Delší byl i administrativní proces, neboť v Kanadě žijí i další členové rodu Wichterlů, kteří také museli darovací smlouvu podepsat. „Řešili jsme to i jednáními po Skypu, nicméně finální podpis darovacích smluv proběhl až v pátek 25. února,“ nastínil starosta.

Finální podpis darovacích smluv proběhl v pátek 25. února

Lokalita je zároveň evidovanou kulturní památkou, což město využilo i při přípravě projektu zaměřeného na první etapu obnovy zaměřenou na odstranění náletové vegetace a úklid suti. „Plánujeme také zámeckou stezku, která propojí zámečky ve Slavičíně, Hrádku a v Divnicích,“ zmínil starosta Tomáš Chmela.

 

Divnický zámeček stával na návrší nad Divnicemi od počátku 19. století. Rodina Wichterlů jej využívala jako letní sídlo a odkoupila jej na počátku 20. století od barona Stahla. Po nástupu komunismu byl zestátněn a jeho stavební stav se stále zhoršoval. V roce 1987 pak musel být z bezpečnostních důvodů stržen. Dnes po klasicistní stavbě zůstalo jen několik rozvalin.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA