Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sociální komise se zaměřuje na seniory

date_range 30.Dub, 2014 featured_play_list Aktuality

 

„Ničeho se stáří nemusí vystříhat více než nečinnosti." M. T. Cicero

Valašskokloboucká radnice se prostřednictvím Sociální komise rady města snaží věnovat seniorům a jejich potřebám. Všechny akce, které se pro ně pořádají, mají za cíl zapojit je do života ve městě a přinést jim možnost aktivního a hodnotného trávení volného času. Ve Valašských Kloboukách žije 1130 obyvatel nad šedesát let, což je nezanedbatelná skupina občanů.

V pondělí 5. května se mohou všichni sejít na pravidelné jarní besídce. Ta začne v 15 hodin v Kulturním domě Klobučan. „Zveme všechny seniory na tuto akci – posedíme u cimbálu a popovídáme si o zdravém životním stylu, ke kterému neodmyslitelně patří i cvičení, proto nás čeká ukázka rekondičního a rehabilitačního cvičení s lany SM Systém," pozvala občany členka komise Eliška Olšáková. „Pokud někoho cvičení s lany zaujme, může se přihlásit na pravidelné cvičení, které sociální komise připravuje od poloviny května v prostorách Domu dětí a mládeže a v Domě s pečovatelskou službou," dodala.

Trénování paměti    foto MěÚ Valašské Klobouky    fotogalerie

V dubnu odstartovaly pro seniory dva kurzy. V učebně základní školy počítačový kurz a v sále podnikatelského centra kurz trénování paměti. Každý z nich navštěvuje přibližně 15 zájemců a jsou zcela zaplněny. V kurzu trénování paměti si účastníci zlepšují svoji pozornost, paměť, verbální fluenci, komunikační schopností a procvičují si své smysly a tím celé myšlení. Počítačový kurz je určen jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé a frekventanti si zde zlepšují svoje dovednosti při práci na počítači. Pro velký zájem a nadšení účastníků probíhajících kurzů se komise rozhodla uspořádat další kolo školení, a to na podzim. Přesné termíny budou včas zveřejněny.

Díky finančnímu přispění města jsou všechny akce pro seniory přístupné a částka, kterou musí zaplatit, je nijak nezatíží.

Plakát – Pozvánka na JARNÍ BESÍDKU  

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA