Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Soutěž Automechanik Junior 2019 Zlínského kraje ovládl Michal Liška z Lidečka

date_range 14.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Soutěže se zúčastnilo šest dvoučlenných družstev ze škol Zlínského kraje vyučujících obor Mechanik opravář motorových vozidel. Dne 13. 3. 2019 proběhlo ve Středním odborném učilišti Valašské Klobouky krajské kolo soutěže Automechanik junior 2019, jehož vyhlašovatelem je MŠMT ČR a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky. Záštitu nad soutěží převzal radní pro školství Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.

 

Náplň soutěže byla rozdělena na 3 části – teoretickou část, která obsahovala 100 vygenerovaných otázek formou testu, poznávací část, kde žáci poznávali různé části a součástky automobilů, měřicí přístroje, nářadí a přípravky. Praktická část obsahovala 7 pracovních úkolů – komunikace s řídicí jednotkou, zjištění a odstranění závady, kontrola přední nápravy a změření geometrie, seřízení světel a kontrola stavu akumulátoru, demontáž a montáž bezdušové pneumatiky, kontrola účinnosti brzd, kontrola emisí vznětového motoru, kontrola stavu brzdové kapaliny a odvzdušnění brzdové soustavy.

Zleva: Jakub Kubáň ( SOU Uherský Brod), Josef Filák (SOU Valašské Klobouky), Michal Liška (SOU Valašské Klobouky)

„Soutěž probíhala v dobře vybavených dílnách školy a měla vysokou úroveň.  Naši školu reprezentovali žáci třetího ročníku Michal Liška a Josef Filák, kteří se po sečtení všech bodů z jednotlivých úkolů a částí soutěže umístili na 1. a 2. místě, za což jim patří velké poděkování za vzornou reprezentaci naší školy,“ uvedl ředitel SOU Valašské Klobouky Mgr. Přemysl Jaroš, ředitel.

 

Umístění družstev:

1. místo SOU Valašské Klobouky

2. místo SOU Uherský Brod

3. místo SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

 

Umístění jednotlivců:

1. Michal Liška (SOU Valašské Klobouky)
2. Josef Filák (SOU Valašské Klobouky)
3. Jakub Kubáň ( SOU Uherský Brod)

 

Michal Liška, který se umístil na prvním místě, postupuje do celostátního kola soutěže konané na Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy – Servisní centrum ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.  „Přejeme mu pevné nervy a mnoho úspěchů v náročné soutěži. Poděkování patří též sponzorům soutěže, dále našim žákům oboru Kuchař-číšník, kteří se o všechny soutěžící a jejich doprovod skvěle starali po stránce občerstvení a všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli,“ dodal Přemysl Jaroš.

 

Krajské kolo Automechanik Junior 2019, foto: SOU Valašské Klobouky

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA