Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Speciální kontejner pomůže přežít při katastrofách. Zprovozněn byl ve Smolině

date_range 30.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Mobilní kontejner nouzového přežití, foto: archiv města Val. Klobouky

Cvičení profesionálních složek Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a Jednotky sboru dobrovolných hasičů Mirošov proběhlo ve Smolině na tamní myslivecké střelnici ve dnech 11. a 12. července.

 

„V průběhu cvičení bylo provedeno školení členů JSDH Mirošov v oblasti zásahu při povodních. Proškolena byla technika stavby protipovodňových hrází a další podrobnosti. Dále se hasiči vzdělávali v tématu práce jednotek požární ochrany na požářišti a rovněž v poskytování předlékařské pomoci,“ popsal Bc. Petr Hnaníček z oddělení krizového řízení.

 

Obě jednotky hasičů na místě provedly složení a použití mobilního kontejneru nouzového přežití.

 

Cvičení ve Smolině, foto: archiv města Val. Klobouky

 

Kontejner nouzového přežití je určen maximálně pro 50 osob a slouží k poskytnutí pomoci obyvatelstvu postiženému mimořádnou událostí. Konstrukční řešení umožňuje nepřetržitý provoz v rozmezí teplot -10 až +50 °C. Skládá se s kontejneru, dvou přístřešků a nafukovacího stanu vzájemně připojitelných v jeden celek. Kontejner může být také využit jako zázemí pro zasahující složky policistů, záchranářů a hasičů při mimořádných událostech.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA