Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Janovské šedesátky děti absolvovaly na výbornou

date_range 28.Srp, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Janovské šedesátky, foto: Radomír Dolanský

Již počtvrté se sjelo téměř sto padesát dětí do Janové, aby soutěžily v šesti věkových kategoriích v běhu na šedesát metrů s překážkami, tedy na šedesátkách.

 

Jako první vyběhli na trať nejodhodlanější odvážlivci v kategorii minipřípravka. Tato kategorie je všemi sledována s velkým zájmem, poněvadž ti nejmenší mají obrovskou kuráž být supersprávňáckými hasiči. Jsou to duší záchranáři a je úplně jedno, jestli se v dané chvíli cítí být v kůži Supermana, Cat Woman nebo Spidermana. To nejdůležitější je, že ještě dříve, než se začnou učit psát a počítat, učí se zachraňovat, pomáhat, což je den ode dne větší vzácnost mezi lidmi na celém světě. Takže i tito malí bojovníci dobra jsou vlastně světoví.

 

Velmi podobně jsou na tom i hrdinové z přípravky a další, věkově vyšší kategorie. I když u těch starších jsou možná důvody zvítězit již trošičku jiné. Ale jen trošičku. Chtějí být hrdinové, ale už k tomu nepotřebují obleček Supermana. Všechny úžasné chvíle můžete vidět v bohaté fotogalerii, která je součástí článku.

 

Janovské šedesátky, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

 

Je neuvěřitelné, co vše se může přihodit na pouhopouhých šedesáti metrech. Na startu samozřejmě obrovské odhodlání zvítězit. Pak stačí trocha zvědavosti podívat se zrovna v letu nad překážkou, jak je na tom soupeř a… bum: „Vítá vás matička Země!“ slyší v hlavě zvědavec rozplácnutý za překážkou jako žába, zatímco soupeř mizí v dáli. Tím však závod nekončí. Nějaké zaškobrtnutí hrdinu přece nezastaví. Možná je v cíli vidět pár slziček, ale ty brzy oschnou v objetí kamarádek a především po zprávě hlavního rozhodčího Romana Silvestra, že může pokus opakovat.

 

Úplně jiné zážitky může přinést běh po kladině. Bývá docela pravidlem, že čím více chceme, tím méně se nám daří. Pak není výjimkou, že soutěžící šlápne do vzduchu a následuje pád. Většinou tvrdý hasič nebo hasička vyskočí a běží dál, ale někdy pád opravdu bolí. To jsou zde však bleskově vedoucí kroužků, rozhodčí, zdravotník, maminky a tatínkové a všichni se starají o svého kolegu hasiče, aby se cítil jako v peřinkách z cukrové vaty. Pak můžete slyšet i tato zázračná slova: „Tati, ty jsi vlastně můj kouč záchranář. Už i minule jsi mě odnášel v náručí…“ Pro syna obyčejné konstatování, ale pro tatínka věta vzácnější než všechny medaile světa.

Janovské šedesátky, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Ano, svět hasičských soutěží je tvrdý, neúprosný, ale přesto krásný. Ty, kteří vyrostou a vydrží, pak vidíme stále častěji v televizi, jak ve všech koutech světa zachraňují to, co ostatní zanedbali. Úplně stejně důležití jsou hasiči v každé malé vesničce. Jaký by měl být rozdíl mezi hasičem, který vynese člověka z mrakodrapu a tím, který v malé valašské chaloupce zachrání nemohoucího seniora, kterého zná od narození? Naprosto žádný. Takových hrdinů bylo v Janové 145 s dalšími úžasnými lidmi, jako jsou vedoucí kroužků hasičů, rozhodčí, pořadatelé, plniči žaludků u limonád a mňamózních palačinek s čokoládovou náplní, maminky a tatínkové, diváci. Proto byl den v Janové úžasnosprávňácký.

 

Zvítězili samozřejmě všichni, včetně těch, kteří měli v zápisu DNF. Ale přece jen, soutěží se na čas, a někteří jsou rychlejší.

 

V kategorii minipřípravka vybojoval bronz Štěpán Bartošek SDH Dolní Bečva. Stříbro získala jeho kolegyně Viktorie Valchářová SDH Dolní Bečva a zlatou se stala Karolína Zemánková SDH Jarcová.

 

V kategorii přípravka obsadila 3. místo Barbora Filová SDH Hovězí, 2. místo Jakub Malučký SDH Semetín a 1. místo vybojoval Jan Janírek SDH Oznice.

 

V kategorii mladších žákyň se na bronzové příčce umístila Lucie Bílková SDH Roštění, stříbro za svůj výkon získala Tereza Danielová SDH Hovězí a zlato vybojovala Natálie Barešová SDH Rychlov.

 

V kategorii mladší žáci získal bronz Nicolas Červenka SDH Jarcová, stříbro Vojtěch Prokeš SDH Rychlov a zlato Matěj Konvičný SDH Oznice.

 

V kategorii starší žáci obsadil 3. místo Erik Adámek SDH Rokytnice, 2. místo místo Marek Bětuňák SDH Oznice a 1. místo Martin Gerža SDH Oznice.

 

V kategorii starší žákyně získala bronz Hanka Rudolecká SDH Oznice, stříbro si odvezla Klára Machalová SDH Hovězí a zlato vybojovala Petra Hejníčková SDH Roštění.

 

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA