Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jubilejní Mikuláš Rally rozhodly tři desetiny vteřiny

date_range 02.Pro, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up HOTHESS Mikuláš Rally 2019, foto: Jan Pořízek

Úspěšný průběh měl desátý ročník HOTHESS Mikuláš Rally 2019 ve Slušovicích, tradiční volný podnik zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky. Vítězem kulatého ročníku se stala poslední listopadový den posádka Jan Černý, Petr Černohorský (soutěžící Jan Černý) na voze Škoda Fabia R5 Evo, na druhém místě skončili s odstupem pouhých 0,3 vteřiny Miroslav Jakeš, Petr Machů (Škoda Samohýl Team) a třetí dojeli se ztrátou 2,9 vteřiny Václav Kopáček, Barbora Rendlová(Kicker Racing Autoklub vAČR), obě posádky startovaly na vozech Škoda Fabia R5.

 

Novinkou byla závěrečná erzeta s názvem Final Stage. V okolí Slušovic bylo po pátečním dešti slunečné, ale chladné počasí. Trať byla na řadě místech kluzká a ztížená i vytahaným blátem. Ze startu se omluvil ze zdravotních důvodů čerstvý vicemistr ERC3 Erik Cais a premiéra soutěžního speciálu Ford Fiesta R5 Mk2 ze stáje Orsák Rallysport se odložila na českých tratích na neurčito. Diváci však nebyli ochuzeni o řadu kvalitních jezdců ve startovním poli a rozhodně se bylo v diváckých místech kolem slušovické dostihové dráhy na co koukat.

 

HOTHESS Mikuláš Rally 2019, foto: Jan Pořízek, fotogalerie ZDE

 

Po dvou rychlostních zkouškách začali nejrychleji Roman Odložilík a Miroslav Jakeš. Odložilík ale do třetí erzety kvůli technické poruše spojky již nenastoupil. Do popředí se prodral Jan Černý a před závěrečnou RZ Final Stage bylo zřejmé, že vítězem se stane jeden z tria Jakeš, Černý a Kopáček. Nakonec se štěstí usmálo na devětadvacetiletého rodáka z Příbrami Jana Černého.„Jelo se nám hezky, bylo hodně vytahaného bláta a mokro. Fabia Evo je skvělé auto, sice podobná klasické „erpětkové“ fabii, ale zároveň odlišná. Na první rundu jsem váhal, jaké obout pneumatiky. Vzali jsme dvě mokré, dvě suché gumy a na závěr jsme dali tvrdou směs pneumatik. A vyšlo nám to,“ pověděl vítězný jezdec.

 

Jakeš na nejvyšší stupeň nedosáhl, když těsný náskok 1,8 vteřiny před závěrečným měřeným úsekem neudržel. „Chtěli jsme vyhrát pro kluky týmu, tak to zamrzí. Gumy byly po čtyřech erzetách již hodně sjeté. Kolem balíku na poslední erzetě jsme ztratili pár vteřin. Na trati bylo místy sucho, místy naopak mokro, vlhko a spousta bláta. Pro fanoušky to bylo hodně zajímavé,“ řekl třicetiletý jezdec ze Vsetínska.

 

Václav Kopáček obhájil loňskou bronzovou pozici na mikulášské rally. Západočech si odskočil na moravskou rallyshow ze Spojených arabských emirátů, kde startuje v tamním šampionátu. „Seděli jsme ve fabii opět po delším čase. Museli jsme přivézt auto nepoškozené až docíle, neboť příští týden s ním pojede týmový šéf Petr Kačírek Pražský rallysprint. Ve Slušovicích je to vždy krásné, atmosféra nádherná, diváci skvělí a třetí místo je parádní. Na okruhu nebylo příliš co vymýšlet, hlavně neurvat kolo. Na RZ Raková bylo hodně bláta a bylo obtížné zvolit mokré nebo suché gumy,“ uvedl dvaatřicetiletý Kopáček.

 

Kompletní výdledky ZDE.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi