Letošní Valašskokarpatská cyklotour dorazila do cíle

date_range 16.Říj, 2017 featured_play_list Nezařazené

V sobotu 7.10. byl na Ploštině ukončen 5. ročník seriálu závodů horských kol pod názvem Valašskokarpatská cyklotour (VKCT).

Nejdříve se závodníci poprali o nejlepší umístění v závodech na Ploštině, aby tak nasbírali co největší počet bodů do celkového hodnocení a v některých případech tak rozhodli o umístění na nejvyšších příčkách ve VKCT pro sebe.

Sedmi závodů se zúčastnilo rekordních 645 startujících

Při slavnostním vyhlášení byli odměněni tři nejlepší v 16. kategoriích za své trvale dobré výkony v těchto závodech. Za to obdrželi pamětní plakety a cyklistické láhve s hlavičkou VKCT.

„I v tomto ročníku byl, pro nás organizátory, splněn cíl naší práce, podpořit sport a pohyb dětí a mládeže v regionu. Sedmi závodů se zúčastnilo rekordních 645 startujících a z toho dvě třetiny tvořily děti a mládež. Jsme region, odkud vzešli mistři republiky v cyklistice a další úspěšní cyklisté, tak bychom rádi podpořili ve výchově další talenty," uvedl jeden z organizátorů Radomír Bačo a dodal, že další ročník se už chystá.

VKCT 2017 výsledky Ploština                                 VKCT 2017 Celkové výsledky seriálu závodů