Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Bratři Švirákovi z Lidečka úspěšní na celorepublikové úrovni

date_range 17.Lis, 2019 featured_play_list Nezařazené
arrow_drop_up Tomáš Švirák (vlevo) a Vojta Švirák, foto: archiv jezdců

Motokrosová sezóna 2019 je již minulostí a můžeme s potěšením konstatovat, že sourozenci Tomáš a Vojtěch Švirákovi z Lidečka uspěli nejen na regionální úrovni, ale podařilo se jim prosadit také na úrovni republikové.

 

Vojta Švirák

 

Mladší z bratrů, patnáctiletý Vojtěch, startoval se startovním číslem 315 a v letošní sezóně získal titul Vícemistra Moravy v kategorii 125 ccm, kdy přemožitelem se mu stal jenom jeho starší bratr.

 

Letošní sezónu si Vojta vyzkoušel poprvé také starty na republikové úrovni, zúčastnil se 3 závodů v rámci Mistrovství ČR juniorů a odjel také téměř celý šampionát Mezinárodního Mistrovství Slovenské republiky juniorů, kde jako debutant obsadil celkové 7. místo ve své třídě. V rámci regionálních závodů Vojtěch absolvoval všechny závody Slováckého poháru, který se koná na tratích Březolupy, Boršice, Prakšice, Žlutava. V kategorii Hobby se stal absolutním vítězem a to znamená, že příští sezónu už bude měřit své síly jako jeden z nejmladších jezdců s jezdci nejlepšími v kategorii OPEN.

 

Tomáš Švirák

 

Starší z bratrů, sedmnáctiletý Tomáš, také startoval na Slováckém poháru, a to právě ve třídě OPEN – kategorie nejlepších jezdců a stejně jako jeho bratrovi se mu podařilo vybojovat příčku nejvyšší.

 

Jak již bylo zmíněno, také v rámci Mistrovství Moravy bral Tomáš ve své kategorii absolutní vítězství.  Již druhou sezónu jsme ho mohli vídat i v rámci nejvyšších mezinárodních soutěží České a Slovenské republiky – Mistrovství ČR juniorů a Mistrovství SK juniorů. Mezi jezdci, kteří se věnují motokrosu na profesionální úrovni, se valašský rider nenechal zahanbit. Zatímco na mistrovství ČR obsadil celkovou 7 příčku, Mistrovství Slovenska se mu podařilo opanovat a titul Mistra Slovenska putuje na Valašsko!

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi