Na oboustrannou útočnou hru Vlastimila Svobody nikdo nenašel zbraň

date_range 12.Led, 2018 featured_play_list Sport

Vítězem dvouhry ve 41. ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenise ve Štítné nad Vláří, který byl zároveň 5. ročníkem Memoriálu Aloise Slámy, se stal v konkurenci 24 hráčů reprezentant Orlu Zlín Vlastimil Svoboda. Ten v rozhodujících zápasech v semifinále porazil ve třech setech valašskoklobouckého Martina Bělašku a ve finále překonal rovněž ve třech sadách domácího Jiřího Šuráně. Ve druhém semifinále si Šuráň hladce 3:0 na sety poradil s Tomášem Doleželem (Orel Zlín).

„Turnaje se zúčastnili reprezentanti z osmi oddílů. Zahráli si u nás stolní tenisté z Bylnice, Valašských Klobouk, Rokytnice nad Vláří, Luhačovic, Pohořelic, zlínského Orla, Horní Bečvy a Štítné nad Vláří," prozradil předseda pořádajícího klubu Petr Trčka.

Ten také ocenil výkony Vlastimila Svobody. „Vítěz ve všech zápasech vynikal oboustrannou útočnou hrou a po zásluze obhájil loňské prvenství v našem turnaji. Navíc si do Zlína odvezl Putovní pohár," chválil nejlepšího singlového hráče Trčka.

Na Valašsku se hrála rovněž Soutěž útěchy. V ní vybojoval první příčku Jiří Böhm z Luhačovic. Druhý skončil Radek Martinovský (Rokytnice nad Vláří) a třetí místo obsadil domácí František Faldík.

Ve Štítné nad Vláří uspořádali také Soutěž ve čtyřhře. Deblové prvenství získal pár Filip Strnad, Josef Šenkeřík (Štítná nad Vláří, Horní Bečva), jenž ve finále zdolal po pětisetové bitvě dvojici z Valašských Klobouk Martin Bělaška, Miroslav Raška.

„Vítězové dokázali skloubit dravé mládí Strnada se zkušenostmi Šenkeříka. Kvalitní stolní tenis ale předvedly oba páry," konstatoval po finále čtyřhry Petr Trčka.

Přehled vítězů ve dvouhře v posledních deseti ročnících Vánočního turnaje ve Štítné nad Vláří:
2008 – Adam Strnka (Sport Centrum Bylnice)