Nevšová doma rozstřílela Vigantice

date_range 17.Dub, 2018 featured_play_list Sport

První domácí utkání jarní části se hrálo před početnou diváckou kulisou, kteří se určitě nenudili. Hned v úvodu po průniku Vaška Tomšů zazvonila po jeho střele tyč soupeřovi brány a nadále jsme pokračovali v tlaku. V desáté minutě zápasu po pěkné kombinační akci, překonal Peter Stratený gólmana Vigantic poprvé a poslal nás do vedení. Hosté se snažili kombinovat a postupně se tlačit do našeho pokutového území. My jsme byli pozorní a čekali spíše na brejkové či standartní situace. Zazvonila další tyčka po střele Petra Strateného. Ve 40. minutě zápasu přesně našel Petr Karmazín Vaška Tomšů a ten hlavou poslal míč do brány a rozvlnil tak nové sítě podruhé. Bohužel za chvíli na to došlo ke zranění našeho hráče Romana Vašičky, který musel být nuceně střídán pro podezření na zlomeninu nosu, které se následně po ošetření na úrazové ambulanci potvrdilo.

Ilustrační foto: Radek Holík

Do druhé půle jsme "vletěli" s velkým nasazením a hned po rozehrávce skóroval Vašek Tomšů, kdy na jeho samostatný průnik byl gólman Vigantic krátký. Ve 46. minutě jsme tedy zaslouženě vedli 3-0 a zvolnili tempo. Soupeř toho dokázal brzy využít, kdy po nešetrném střetu našeho hráče Jakuba Dubce s hráčem Vigantic, zůstal tento ostrý zákrok bez povšimnutí a my obdrželi branku, která na chvíli soupeře vrátila do zápasu. Další hráč musel být nuceně střídán a ošetřen na úrazové ambulanci, kde musel bohužel zůstat na pozorování. Velmi ostrá a nešetrná hra Vigantic vyústila v pokutový kop, kdy byl v pokutovém území faulován Vašek Tomšů. Penaltu Peter Stratený bez problémů proměnil a navýšil skóre na 4-1. Hosté i za tohoto stavu bojovali o každý metr a naše hráče to hodně "bolelo". V závěru utkání se dokázal prosadit rychlonohý Michal Gabko, který utekl soupeři po kraji a poslal přesnou přihrávku na Vaška Tomšů, který tak dovršil svůj hattrick v utkání a pečetil na konečných 5-1. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený disciplinovaný výkon, který přinesl plný bodový zisk. V příštím týdnu mám volný víkend, díky odhlášení mužstva Zubří ze soutěže a týden na to se opět potkáme na domácí půdě s nevyzpytatelným mužstvem z Vidče.

TJ Sokol Nevšová – Vigantice 5-1 (2-0)

Branky: Tomšů-3, Stratený-2

Sestava Nevšové: Konečný – Beňo, Kuric, Munster, Foltýn, Vlachynský, Dubec, Karmazín, Stratený, Vašička, Tomšů.
Střídali: Pastorek, Gabko

Ivana Urbanová, předsedkyně TJ Sokol Nevšová (-kos-)