Nevšová si vyšlápla na lídra KP z Provodova

date_range 29.Led, 2018 featured_play_list Sport

První přípravné utkání jsme sehráli s vedoucím účastníkem krajského přeboru mužstvem Provodova, které tím započalo svoje soustředění v Luhačovicích. Chyběli nám tři hráči, kteří byli nemocní, ale i tak jsme do utkání vstoupili naplno. Úvod zápasu patřil Provodovu, měl více ze hry, také na míči byl důraznější a my se snažili dostávat do šancí zejména z brejků. Po jednom z nich nás mohl poslat do vedení Vašek Tomšů, jeho samostatný průnik však gólman Provodova vystihl a nedovolil mu skórovat. Hrálo se v rychlém tempu a obě mužstva si vytvořila další šance ke skórování. To se podařilo až v závěru první půle Provodovu, kdy poločas tak skončil těsným výsledkem 1-0.

Václav Tomšů (v bílém) dvěmi brankami sestřelil Provodov               Foto: Zdeněk Rumplík

Do druhé půle nastoupil do brány zkušený Dušan Konečný a dobrými zákroky nás držel ve hře. Hra Provodova poté polevila a my se stále více dostávali do jejich pokutového území. V 70. minutě jsme dokázali vyrovnat a následně za pět minut zápas otočit, kdy se znovu trefil kanonýr Vašek Tomšů. Provodov mohl v závěru vyrovnat, nastřelil tyč i měl ještě další šance ke skórování, Nevšovjané však cennou výhru uhájili až do konce. Celé mužstvo Nevšové ale podalo velmi dobrý výkon a poprvé v historii dokázalo Provodov, ač v přátelském utkání porazit.

TJ Sokol Nevšová – FC RAK Provodov 2-1 (0-1)

Sestava Nevšové: Hyžík (Konečný) – Beňo, Kuric, Vlachynský, Dubec, Munster, Šmigura, Gabko, Vašička, Tomšů, Foltýn