Nováček z Nevšové v neděli loupil v Brumově

date_range 25.Zář, 2017 featured_play_list Nezařazené

Nedělní utkání mezi rezervou Brumova s nováčkem z Nevšové se hrálo na umělém povrchu, kdy posílení domácí hned od začátku ve vysokém tempu diktovali hru. Po deseti minutách jsme se však z tlaku vymanili a zahraváli několik rohových kopů po sobě. Při sedmém rohu v řadě dokázal Petr Karmazín najít osamoceného Vaška Tomšů a ten se hlavou nemýlil a již v 16. minutě nás poslal do vedení. Hráči Brumova byli zaskočeni průběhem zápasu a snažili se o vyrovnání. Naše obrana byla však precizní, stopérská dvojice výborně četla hru a nedovolila jim skórovat. Ve 30. minutě zápasu se nám podařilo z brejkového průniku zvýšit vedení, kdy zkušeně gólmana domácích přehodil Vašek Tomšů. Do poločasu jsme dokázali nadějný výsledek 2:0 udržet.

Ilustrační foto: Iveta Šůstková – kanonýr Vašek Tomšů nasázel brumovské Benfice hattrick

Druhá půle začala očekávaným tlakem Brumova, byli lepší na míči a my se nemohli vymanit z naší poloviny. Hráli jsme pod tlakem, z čehož také pramenila standartní situace, kdy po faulu domácí zahrávali z nebezepčné vzdálenosti trestný kop. Ten bravurně od tyčky do brány proměnil její aktér a vrátil domácí do hry již v 60. minutě. My však zbraně nesložili a těžili jsme zejména z brejkových situací. Po jednom z průniků Vaška Tomšů tento našel Petera Strateného, jehož střelu gólman vyrazil, ale na důraznou hru a následnou dorážku Honzy Fuksy už byl krátký. Vedli jsme tak deset minut před koncem 3-1 a mohli si dovolit hru uklidnit. Domácí byli brankou zaskočeni, hrálo se tvrdě, přesto jsme pět minut před koncem dokázali ještě skórovat, kdy Vašek Tomšů dovršil svůj hattrick v utkání a pečetil tak na 4-1 naše zasloužené vítězství. Odčinili jsme tak porážku z minulého týdne na domácím hřišti se Slušovicemi a pozvali diváky na nedělní derby s mužstvem Vlachovic.

FC Elseremo Brumov B – TJ Sokol Nevšová 1-4 (0-2)

Branky Nevšové: Tomšů 3, Fuksa