Rozhodčí Žniva utnul vítěznou sérii Nevšové

date_range 11.Zář, 2017 featured_play_list Nezařazené

Do Vidče jsme jeli s vědomím, že soupeř na domácí půdě dokáže i "zázraky". Bohužel nám chyběli tři hráči a na obranné hře to bylo od začátku znát. Přesto jsme hned v úvodu vstřelili první branku, kdy se trefil Vašek Tomšů už v 10. minutě hry. Následně provětral gólmana domácích Roman Vašička, jeho střelu do šibenice však gólman vytlačil na roh. Z rohu, ale padla následující branka, kdy se hlavou nemýlil Svaťa Beňo a zvýšil na 2-0 už ve 12. minutě. I nadále jsme byli lepším týmem a Peter Stratený mohl navýšit naše vedení na 3-0, jeho střelu však gólman domácích kryl. Domácí se oklepali z prvotního náporu a postupně se dostávali do hry. Měli šanci skórovat, trefili tyčku i několik jejich pokusů volalo po brance. Ta do konce první půle nepadla i když jsme značně polevili a nehráli svoji hru.

TJ Sokol Nevšová

Hned v úvodu druhé půle jsme si vytvořili šanci, v samostatném průniku však byl Roman Vašička nešetrně faulován zezadu, vzápětí následovala střela Vaška Tomšů do brány, kterou hráč domácích rukou změnil směr, sudí však tyto rozhodující momenty v zápase přehlížel. Stav 0-2 pro nás vydržel až do 75. minuty, i když jsme v druhé půli nehráli jak bychom si představovali, byli jsme bezzubí a nedokázali si vytvořit žádný tlak. Domácí hráli tvrdě, přesto zahrávali řadu trestných kopů, po jednom z nich začala úřadovat dvojice sudích Veselý – Žniva. Již několikátý trestný kop v řadě, kteří domácí zahrávali, dokázal hráč, který po celou dobu stál u tyče v ofsajdu usměrnit do brány. Pomezní sudí Veselý nejdříve zvedl praporek, ktery poté hned stáhl dolů a rozhodčí branku uznal. Nepomohla ani reklamace našeho stopera u pomezního. Branka nás srazila a hosté vycítili, že můžou utkání zvrátit. Nedokázali jsme se vymanit z pokutového území a Vidče zápas po našem nedůrazu vyrovnalo. Domácí by byli zřejmě i spokojeni s plichtou, ale hlavní sudí zjevně ne. Uděloval nesmyslné žluté karty, kdy ani nevěděl který hráč hostů ji už má. Po jedné z nich dokonce vyloučil našeho hráče, protože si myslel, že už jednu kartu má a ukázal mu druhou, následně červenou, pak svůj verdikt změnil a hráč mohl ve hře pokračovat. Pět minut před koncem dokonal svoje dílo a odpískal pokutový kop pro domácí, když k žádnému kontaktu ve vápně nedošlo. Vidče penaltu proměnili a v zápase zvítězili. Každopádně jsme dnes nepodali optimální výkon, brzy jsme se uspokojili vstřelenými góly a nehráli vůbec zodpovědně.

V následujícím kole se utkáme na domácí půdě s mužstvem Slušovic.

TJ Vidče – TJ Sokol Nevšová 3-2 (0-2)
Branky: Tomšů, Beňo