Trvalo to téměř půlrok, než začali slavičínští Snipers opět hrát ligový florbal. Dočkali se v první celý podzimní den, kdy za již umolousaného počasí, které je tak typické pro tuto roční dobu, cestovali k prologu Zlínské ligy do Starého Města u Uherského Hradiště.

SK SNIPERS SLAVIČÍN – 1. AC UHERSKÝ BROD 4:8 (0:3; 0:3; 4:2)

Branky Snipers: 3x Janček, Pinďák
Asistence Snipers: Studeník, Čuč

Sestava: Zlámal – Kunc, Studeník, Vaculčík, Vaculík – Janček, Papež, Čuč, Fojtík, Boček ©, Pinďák

Hned první soupeř byl z nejtěžší váhové kategorie, kterou tato soutěž nabízí, neboť jím byli vítězové loňského ročníku z Uherského Brodu. Proti němu vyběhlo deset rytířů v černé zbroji, kterým kryl záda Zlámal. Utkání začalo vyrovnanou partií, postupem času se však taktovky ujmuli v zápisu vedení hosté. Hrál se florbal ve vysokém tempu, ve kterém poprvé udeřil Brod, a to v přesilové hře, kdy bleskově rozehrál standartní situaci. Tuto možnost si zopakoval i v 11. minutě a opět byl úspěšný. A když hosté dokázali proměnit i trestné střílení, byl stav po 1. třetině 0:3 v neprospěch Slavičína.

Nedá se zrovna říct, že by se Snipers nedostávali do gólových příležitostí, ba naopak. Problém byl v jejich využívání. Zatímco Uherský Brod byl téměř maximálně efektivní a dokázal do druhé přestávky skórovat opět třikrát, slavičínští střelci dokázali vždy neomylně najít brankáře, konstrukci jeho svatyně, mantinel, ochrannou síť, fotbalovou branku, zeď,…prostě cokoliv, jen ne prostor mezi třemi tyčemi. Potom nebylo divu, že po 30. minutách byl rozdíl ve skóre šestibrankový.

V závěrečném dějství se myšlenka a přesnost konečně potkala i s hokejkami Snipers. Přičinil se o to především Janček, který jakoby si vzpomněl, že má doma napáleno spoustu kvalitního tekutého a hřejivého materiálu – a tak skóroval hned třikrát. Jednou ho po chybě v rozehrávce doplnil i Pinďák. Polevení hostů bylo zřejmé, přesto se dokázali gólově prosadit ještě dvakrát a tak poměrně bezproblémově si pohlídali vítězství 8:4. Slavičín se tak v úvodním zápase sezony bodů nedočkal.

FBK SPARTAK HLUK C – SK SNIPERS SLAVIČÍN 2:12 (0:6; 1:2; 1:4)

Branky Snipers: 5x Janček, 3x Studeník, 2x Kunc, Pinďák, Boček
Asistence Snipers: 2x Janček, 2x Vaculčík, 2x Kunc, 2x Vaculík, Boček, Fojtík, Papež, Pinďák

Sestava: Zlámal – Vaculčík, Studeník, Kunc – Fojtík, Boček ©, Pinďák, Janček, Papež, Vaculík

Do druhého zápasu již nebyl trenérovi Svobodovi k dispozici Čuč, což znamenalo změnu v systému hry, kdy se Vaculík přesunul do útoku a v defenzivě rotovalo trio obránců. Soupeř však měl ještě užší kádr a to, že bude mít s běhavými Valachy potíže, se začalo ukazovat velice záhy. V první periodě se ze vstřelené branky radovali Slavičané hned šestkrát! Snipers byli naplno odhodlání odčinit nezdar proti Uherskému Brodu a svému soupeři nedávali sebemenší šanci na odpor.

Toto odhodlání však s narůstajícím rozdílem ve skóre začalo odplouvat a Hluk se i přes zjevnou únavu začal dostávat do tempa. Pohromu v podobě inkasované branky několikrát zahasil Zlámal, v 9. minutě 2. části však již kapituloval. Tento dílčí úspěch domácích zase zdravě rozeštval Snipery, kteří díky Studeníkovi a Jančkovi dvakrát potrestali soupeře.

I poslední perioda stále nabízela svižný florbal, přestože hráči začínali mít v nohách již slušné kvantum naběhaných kilometrů. Gólově se zase lépe dařilo Slavičínu, konkrétně Janček se asi uráčil klubu darovat demižon, jinak si lze těžko vysvětlit jeho gólové orgie. Aktivnější však byli Snipers i v poněkud nelichotivé statistice, a to ve sbírání trestných minut, kde vyhráli 8:0. Toto budiž největší výtkou z jinak úspěšného zápasu, který hosté zvládli ovládnout výsledkem 12:2, který znamenal první tříbodový zisk v sezoně a veselou cestou zpět do podhůří Bílých Karpat a Vizovických vrchů.

Zdroj: SK Snipers Slavičín (-kos-)