Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sobotní závod do vrchu je určen pro hobby jezdce

date_range 09.Říj, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Seriál závodů Vrchy Hobby Cup, foto: archiv pořadatelů

V sobotu 12. října se na Vsetínsku mezi obcí Malá Bystřice a vrcholem Dušná uskuteční závod automobilů do vrchu, zařazený do seriálu Vrchy Hobby Cup. Určený je pro jezdce bez závodní licence a vyznavače sportovní jízdy.

 

Po mnoha letech pauzy se tak na zmíněné a populární trati podařilo připravit motoristický podnik, který navazuje na dříve oblíbený Valašský klobúk. Roman Froněk pořádá podobné soutěže na různých místech delší dobu, ale trvalo téměř rok, než se mu podařilo pro závod vyjednat uzavření cesty z Malé Bystřice na Dušnou. „Velký dík tak patří zastupitelům a občanům Malé Bystřice a Růžďky,“ vzkázali pořadatelé.

 

Závodu se mohou zúčastnit nejen hobby jezdci, ale také řidiči, kteří si chtějí ověřit schopnosti svých vozů na uzavřené trati. Pravidla závodu a přihlášku najdou zájemci na stránkách www.vrchyhobbycup.cz. Registrace proběhne v den konání od 7.30 do 8 hodin, rozprava s jezdci od 8.45 do 9 hodin. V 9.15 hodin odstartují tréninkové jízdy, na které bude vyčleněna půlhodina. Závodní jízdy se pojedou v rozmezí od 10 do 16 hodin.

 

Vzhledem ke složitosti získání všech povolení a kolidujícím termínům jiných motoristických podniků i akcí pořádaných obcemi Malá Bystřice a Růžďka byl termín závodu několikrát posouván.

 

Pokud pro zájemce o účast už nebude místo na startovní listině, mohou se přihlásit na další závod Romana Froňka s názvem Barák (trať Vizovice – Loučka). Ten se koná o týden později, tedy v sobotu 19. října na RZ závodu Ve stopě Valašské zimy. Registrace je možná na www.rallykoprcup.cz.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi