Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jaroslav Kučera vybojoval v Turnaji mistrů stříbro

date_range 05.Pro, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Jaroslav Kučera ze Slavičína. Foto: se svolením Jaroslava Kučery

Jaroslav Kučera zakončil letošní sezonu ve Velké ceně Českomoravského klubu veteránů povedeným výsledkem. V závěrečném Turnaji mistrů v Hluku vybojoval v kategorii pětasedmdesátníků druhé místo.

 

 ,,Po sedmi turnajích jsem byl na páté příčce s 60 bodovou ztrátou na třetího Valárika a s 30 bodovým mankem na čtvrtého Regnera. Na Slovácku jsem si dal za cíl tyto ztráty smazat a v celkovém hodnocení Velké ceny skončit na bronzové pozici. První Matějíček a druhý Hrnčiřík byli už nedostižní. To se mi také podařilo,“ vysvětloval Jaroslav Kučera.

 

V Hluku se potkal s výbornou formou. V Master vyhrál šest ze sedmi zápasů. V turnaji postupně zdolal Karla Malčáka z Českých Budějovic 3:0 (9, 8, 10), Jaroslava Schlappla (Hradec Králové) 3:0 (8, 7, 9), Antonína Skálu z Plzně 3:0 (5, 5, 6), Zdeňka Balu (Opava) 3:0 (13, 4, 8), v pátém duelu prohrál s Milošem Matějíčkem z Jeseníku 0:3 (-8, -7, -7), v následujícím souboji udolal Karla Hrnčiříka (Mariánské Lázně) 3:1 (5, 6, -11, 8), v posledním střetnutí zdolal Slováka Ludovíta Valárika z Čadce 3:0 (6, 7, 6).

 

,,Ve vyrovnaném zápase s Malčákem jsem ve všech třech setech zvládl koncovky. Podobné to bylo také s královéhradeckých Schlapplem. Se Skálou to bylo jediné jednoduché utkání v celém turnaji. Souboj s Balou rozhodla první sada. V ní jsem odvrátil čtyři setboly,“ zavzpomínal na úvodní čtyři zápasy na Uherskohradišťsku stolně tenisový matador z Valašska.

 

V následujícím utkání Kučera s jasným vítězem kategorie pětasedmdesátníků Matějíčkem šetřil síly na zbývající dvě klíčové partie.

 

 ,,Na Hrnčiříka jsem zvolil účinnou taktiku bloků u stolu a využíval jsem každou možnost na útok. V náročném duelu se stolním tenistou z Mariánských Lázní jsem ve čtvrtém setu proměnil druhý mečbol. V posledním zápase s Valárikem už jsem neměl žádné problémy. Soupeře z Čadce ale limitovalo zraněné rameno,“ uznal Jaroslav Kučera.

 

Jeho cesta za druhou příčkou v Turnaji mistrů v Hluku se však ještě mírně zkomplikovala.

 

,,V posledním utkání totiž Hrnčiřík vedl nad Matějíčkem 2:0 na sety. Pokud by Západočech favorita z Jeseníku porazil, tak bych na Slovácku obsadil třetí místo. Matějíček ale zápas ještě otočil na 3:2, když využil třetí mečbol. Severomoravan z Jeseníku ovšem čtyři mečboly odvrátil,“ upozornil ještě Kučera.

 

Ten se v lednu chystá na veteránské mistrovství světa v ománském Maskatu.

 

,,Mám ale problém. Můj stálý partner ze čtyřhry Jiří Fafek účast v Perském zálivu odřekl. Proto jsem požádal světovou komisy o přidělení partnera ze zahraničí. Šampionátu v Ománu se však zúčastním. Od začátku roku se budu připravovat také na červnové mistrovství Evropy v norském Sandefjordu,“ plánuje reprezentant SK Slavičín Jaroslav Kučera.

 

POŘADÍ V TURNAJI MISTRŮ V HLUKU 2022 (kategorie mužů 75 – 79 let):

1. Miloš Matějíček (Jeseník) 7 výher/0 porážek

2. Jaroslav Kučera (SK Slavičín) 6/1

3. Karel Hrnčiřík (Mariánské Lázně) 5/2

4. Karel Malčák (České Budějovice) 4/3

5. Zdeněk Bala (Opava) 3/4

6. Jaroslav Schlappl (Hradec Králové) 2/5

7. Antonín Skála (Plzeň) 1/6

8. Ludovít Valárik (Čadca) 0/7

 

KONEČNÉ POŘADÍ VE VELKÉ CENĚ ČESKOMORAVSKÉHO KLUBU VETERÁNŮ 2022 (kategorie mužů 75 – 49 let):

1. Miloš Matějíček 2800 bodů, 2. Karel Hrnčiřík 2410, 3. Jaroslav Kučera 2260, 4. Karel Malčák 2110, 5. Ludovít Valárik 1960, 6. Jaroslav Schlappl 1960, 7. Zdeněk Bala 1870, 8. Antonín Skála 1690.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA