Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šťastný konec: Pohřešovaného seniora vypátral policejní pes

date_range 01.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto PČR

V neděli po patnácté hodině dostala policie oznámení o pohřešování jednoho z klientů penzionu pro seniory poblíž Luhačovic, který odešel ven na procházku a nevrátil se zpět.

 

Vzhledem k věku muže a ke klimatickým podmínkám, kdy venkovní teplota ukazovala 35 stupňů ve stínu, začali policisté z Luhačovic po seniorovi okamžitě pátrat. „Měli jsme k dispozici popis sedmaosmdesátiletého muže, věděli jsme, že chodí za pomoci francouzské berle a že je dezorientovaný. Mobilní telefon u sebe neměl. Na pomoc přijel také policejní kynolog se speciálně vycvičeným psem Canem,“ informovala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Psovod začal se psem systematicky propátrávat okolí penzionu. Po několika minutách označil služební pes ve vysoké trávě místo, kde psovod uviděl ležet osobu bez pohybu. Záhy zjistil, že se jedná právě o pohřešovaného muže. „Muž nijak nekomunikoval, byl vysílený a dehydrovaný. Na první pohled bylo zřejmé, že pár metrů od penzionu spadl z nevysokého srázu, kde zůstal zraněný ležet. Opodál ležela hůl, za pomoci které se muž pohyboval,“ popsala Kozumplíková.

 

Policista nejprve poskytl zraněnému muži první pomoc, poté zavolal záchranáře a hasiče, kteří muže z místa vyprostili. Záchranáři ho poté převezli k ošetření do nemocnice.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA