Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stavbu parkoviště u školky čeká zimní přestávka

date_range 21.Pro, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Stavba parkoviště u mateřské školy ve Valašských Kloboukách

V ulici Dlouhá pod mateřskou školou ve Valašských Kloboukách už od listopadu probíhá výstavba nového parkoviště pro osobní automobily. Aktuálně je navezená a zhutněná zemina, jsou hotové podkladní vrstvy, přeložky sítí i kanalizace a budoucí parkovací prostor ohraničují zabetonované obruby. Nyní se práce ukončí a po zimní přestávce budou v příštím roce pokračovat dlážděním parkovacích míst i navazujícího chodníku. Projekt Bezpečné cesty do školy pak plynule naváže další svou částí.

 

„Druhá etapa realizace projektu Bezpečné cesty do školy logicky začala umístěním parkoviště, abychom připravili prostor pro rodiče, kteří vozí své děti do školky a školy. Poloha parkoviště kopíruje pozemek města, a z toho důvodu nedosahuje až ke křižovatce s ulicí Školní, jak se veřejnost často ptá,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

 

Parkoviště o šestnácti místech počítá s jedním stáním, které bude vyhrazeno vozíčkářům, a jedním místem určeným pro rodiny s kočárky. Délka stání bude 4,5 metru a vozidla budou parkovat kolmo k ulici Dlouhá.

 

„Součástí bude také chodník, který bude s ohledem na platnou legislativu lemovat parkoviště ze spodní strany. Pěší tak nebudou muset vstupovat do vozovky, ale budou mít možnost bezpečně vystoupit z auta a dojít až k místu pro přecházení. To vznikne pod mateřskou školou a bude tvořeno zpomalovacím polštářem ze žulových kostek,“ vysvětlil Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA