Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti SOŠ Slavičín úspěšní na strojírenském veletrhu v Brně

date_range 20.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up David Salvet se umístil na 2. místě, foto: archiv GJP a SOŠ Slavičín

Svaz strojírenské technologie organizoval letos již jedenáctý ročník soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů při příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 v Brně. Soutěže se zúčastnilo celkem 157 žáků z 35 středních odborných škol.

 

Studenti SOŠ Slavičín soutěžili ve dvou řídicích systémech, a to Heidenhain (TNC 640) pro technologii frézování, Fanuc (FS 31i- B5)  pro technologii soustružení a frézování. Soutěž byla jednokolová a probíhala každý den od pondělí do čtvrtka.

 

 

V systému FANUC se Petr Častulík umístil na 1. místě v konkurenci 24 žáků a v systému HEIDENHAIN  se David Salvet umístil na 2. místě v konkurenci 81 žáků. „Naše škola jako jediná uspěla na předních příčkách dvou programovacích systémů,“ uvedla Mgr. Libuše Pavelková, ředitelka Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín. Slavnostní předání cen proběhne v Praze na Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky.

 

 

„Jsem rád, že se tato dnes již tradiční soutěž mladých programátorů CNC strojů letos opět posunula k vyššímu zájmu. Podařilo se to zejména díky aktivitám společnosti Fanuc, která se připojila k tradičním partnerům soutěže, společnostem Siemens a Heidenhain. Letos máme přes 150 účastníků, studentů a žáků středních škol a učilišť, které v oboru působí. Byli jsme rádi, že se naše aktivita na veletrhu velmi líbila ministru Havlíčkovi, a chceme v ní dále pokračovat,“ zhodnotil 19. ročník soutěže ředitel Svazu strojírenské technologie Oldřich Paclík.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA