Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sucho bude i následující dny. Nevypalujte trávu, prosí hasiči

date_range 21.Bře, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Slunečné počasí velmi láká zahrádkáře k úklidu na zahradě a jejím okolí, a to včetně pálení odpadu či samotného vypalování trávy, které je nešvarem především starších spoluobčanů. Počasí však této činnosti nepřeje a je zde velmi vysoké riziko vzniku požáru. Poučte tedy své příbuzné, aby se této činnosti vyvarovali.

 

Popáleného staršího muže transportoval do nemocnice vrtulník

 

Své o tom ví i starší muž, který v pondělí vypaloval přerostlou trávu na svém pozemku na Kroměřížsku v Bystřici pod Hostýnem v místní části Rychlov. „Oheň se mu však před polednem vymkl z kontroly a rychle se šířil i na sousedův pozemek, kterému začaly hořet túje. Muž se sice snažil požár uhasit, ale sám byl ohněm zasažen a začalo na něm hořet oblečení. Soused se snažil muži pomoci. I tak starší muž utrpěl vážné popáleniny na spodní části těla a byl letecky transportován do nemocnice,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Podobný případ se stal krátce po poledni i v obci Ratiboř na Vsetínsku. Tři jednotky hasičů zde hasili požár, který vznikl taktéž po vypalování louky.

Rozsáhlý požár po vypalování trávy v Ratiboři. Foto: JSDH Jablůnka

„Všem těmto osobám, u kterých dnes hasiči zasahovali, bude uložena pokuta. Takže hrozí při vzniku požáru neopatrným občanům nejen újma na zdraví či na majetku, ale i nemalá finanční sankce,“ upozorňuje Javoříková.

 

Profesionální a dobrovolní hasiči prosí občany Zlínského kraje, aby si užívali slunečného počasí, ale vyvarovali se v tomto suchém období a často i větru jakémukoliv zakládání ohně na svých pozemcích či v přírodě. Nyní je velmi vysoké riziko vzniku rozsáhlého požáru.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA