Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

TOP

Nezletilá dívka skončila na JIP. Policie zajistila nebezpečnou látku v prodejně ve Vsetíně
Aktuality

Případem vážné intoxikace nezletilé dívky se zabývají kriminalisté ze Zlínského kraje. Po požití neznámé látky musela být dívka převezena do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde skončila na jednotce intenzivní péče.   „Minulý týden byla neznámou látkou intoxikována nezletilá dívka, která musela být převezena do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně na jednotku intenzivní péče,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Trnková.   Policisté následně zjistili, že látku dívce poskytla její kamarádka. Vyšetřování je přivedlo až do prodejny ve Vsetíně, kde byla látka zakoupena.   „V souvislosti s tímto případem policisté provedli opakovanou kontrolu prodejny ve Vsetíně, kde byla látka zajištěna a předána k odborné expertize,“ uvedla Trnková.   Předběžné výsledky expertizy ukázaly, že nešlo o běžný výrobek.  

Syntetický kanabinoid

  „Orientační předběžná analýza potvrdila, že šlo o syntetický kanabinoid zařazený na seznam psychoaktivních látek,“ doplnila mluvčí.   Právě syntetické kanabinoidy představují podle odborníků značné riziko, protože jejich účinky jsou často nepředvídatelné a mohou být výrazně silnější než u běžně známých látek.   „I malé množství může způsobit otravu, ztrátu vědomí, psychické obtíže nebo dokonce ztrátu života,“ varovala Trnková.   Kriminalisté nyní prověřují všechny okolnosti případu včetně toho, jak se látka dostala k nezletilým osobám. Policie zároveň připomíná, že osoby starší 15 let nesou trestní odpovědnost a poskytnutí zakázané látky dítěti může být kvalifikováno jako trestný čin.   Případ je dalším varováním pro rodiče i školy. Policisté doporučují věnovat zvýšenou pozornost tomu, jaké látky se mezi mladými lidmi objevují a upozorňovat děti na rizika spojená s experimentováním s neznámými psychoaktivními látkami.   -tz-

Ve Valašských Kloboukách na nové trati závodilo 79 bikerů a bikerek
Sport

Tomáš Mana (Klenoty Slavičín) vyhrál 15. ročník závodu v cross country Klobucká kola. V závodě dlouhém 18 kilometrů, rozděleném do 2 okruhů, zařazeném do letošní pětidílné Valašskokarpatské cyklotour, dosáhl času 1:09:52, druhé místo obsadil Václav Lysák (4sport.cz), který měl v cíli ztrátu 4 minuty a 54 sekund, bronzovou příčku vybojoval Jaroslav Čtvrtlík (Cyklosport Kolex Valašské Klobouky, 1:14:06).   Ve Valašských Kloboukách na trati dlouhé 9 kilometrů závodila také jedna žena. Petra Holznerová (Snow & Bike Valašské Klobouky) do cíle dojela v čase 49:47.   ,,Závod mužů měl jednoznačný průběh. Tomáš Mana v něm byl suverénní. Na trati si dobře rozložil síly a do cíle dojel na první příčce s velkým náskokem,“ prozradil za pořadatele Jiří Dohnal.   ,,V letošních Klobuckých kolech v 17 kategoriích závodilo 79 bikerů a bikerek,“ upozorňuje ještě Dohnal.   Letošní 15. ročník Klobuckých kol přinesl jednu významnou novinku. Junioři, juniorky, všechny kategorie mužů a Petra Holznerová v kategorii žen závodili na nové trati. Na téměř 9 kilometrů dlouhém okruhu s výškovým převýšením 296 metrů byl výjezd na Královec a sjezd lesem – Zavadilkou. [caption id="attachment_243261" align="alignnone" width="690"] Bikerka Petra Holznerová. Foto: Jiří Pecha. Celá fotogalerie závod dospělých ZDE, závod dětí ZDE[/caption] Dalším závodem z letošní Valašskokarpatské cyklotour bude závod v Bratřejově Bratřejovské kotáry. Ten se koná v sobotu 8. srpna.   GALERIE VÍTĚZŮ ZÁVODU KLOBUCKÁ KOLA VE VALAŠSKÝCH KLOBOUKÁCH 2026: Muži I. (1987 – 2008): Tomáš Mana (Klenoty Slavičín) Muži II. (1977 - 1986): Václav Lysák (4spoer.cz) Muži III. (1976 a starší): Jaroslav Čtvrtlík (Cyklosport Kolex Valašské Klobouky) Junioři (2009 – 2011): Adam Rasocha (Bike Pro Racing) Ženy II. (1986 a starší): Petra Holznerová (Snow & Bike Valašské Klobouky)   VÍTĚZOVÉ ŽÁKOVSKÝCH KATEGORIÍ V ZÁVODU KLOBUCKÁ KOLA VE VALAŠSKÝCH KLOBOUKÁCH 2026: Jakub Strnadel (Kolokroužek Zlín), Karolína Holánková (Kolokroužek Zlín), Jiří Holánek (Kolokroužek Zlín), Marie Křenková, Jan Zajíc (Březolupy), Nikol Zemánková (Kolokroužek Zlín), Marko Puterka (Climberg Sport team), Nikola Surovčíková (SK Edie Team Vsetín), David Maňas, Lucie Běhůnková (Míškovice), Matyáš Běhůnek (Míškovice).   Lubomír Hotař

V Olympijském běhu ve Valašských Kloboukách byl suverénní Martin Andrýsek
Sport

Ve Valašských Kloboukách se konal 11. ročník Olympijského běhu. Jeden z největších hromadných závodů v celém Česku má v tomto městě tradici.   Pořadatelé na Valašsku vypsali dva hlavní závody a na zkrácených tratích poměřily síly také děti.   V závodě dlouhém 10 kilometrů mezi muži zvítězil v čase 37:51 Martin Andrýsek, druhý skončil obhájce prvenství z loňského a předloňského roku František Kráčalík, který měl v cíli ztrátu 1 minutu a 44 sekund, bronz získal Daniel Pavlík (39:46), čtvrtý byl Jiří Marek (41:10), páté místo obsadil Milan Zvonek (43:07).   Mezi ženami na 10kilometrové trati vybojovala první místo za čas 49:52 Helena Chromeková, stříbrnou příčku vybojovala Radka Krpenská (58:25), třetí místo brala za čas 59:50 Eliška Válková.   Absolutním vítězem v 5kilometrovém závodě mužů se stal Miroslav Bětík (21:35) před Vojtěchem Fojtů (22:17), třetí skončil Dominik Míča (22:21).   Absolutní prvenství v 5kilometrovém závodě žen vybojovala tradiční účastnice Anna Štěpánková (25:26) před Eliškou Čechovou (27:08), třetí místo obsadila Vanessa Slavíková (27:55).   [gallery columns="4" ids="243242,243243,243240,243241"] Olympijský běh - hlavní závod celá fotogalerie ZDE,  Olympijský běh - dětský závod celá fotogalerie ZDE   Start i cíl valašskoklobouckého Olympijského běhu byl v areálu tamního fotbalového hřiště.   Akci podporovalo město Valašské Klobouky.   Závod organizovali Jiří Dohnal s Michalem Šuchmou se skupinou místních ochotných sportovních nadšenců.    ,,Hlavní závod začal společným startem běhu na 10 kilometrů i na 5 kilometrů. Trať vedla po Klobucké cyklostezce. V 10kilometrovém závodě byl Martin Andrýsek suverénní. Ovládl ho ve skvělém čase 37:51. Výborné časy pod 40 minut zaběhli také František Kráčalík a Daniel Pavlík. Výborný výkon mezi ženami podala Helena Chromeková, která v cíli pokořila čas pod 50 minut. V 5kilometrovém závodě mezi muži dominoval matador z Pozlovic Miroslav Bětík. Mezi ženami vítězka Anna Štěpánková vylepšila svoje druhé místo z loňského roku. Zajímavostí je výkon žákyně 6. třídy Alice Zvonkové, která v hlavním závodě žen do 40 let vybojovala za čas 28:46 bronzovou příčku,“ informuje jeden z pořadatelů závodu Jiří Dohnal.   VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH ZÁVODŮ V OLYMPIJSKÉM BĚHU VE VALAŠSKÝCH KLOBOUKÁCH 2026: Kluci 800 metrů: Michal Vaculík                          2:37 Holky 800 metrů: Sofie Němečková                      2:56 Kluci 500 metrů: Radovan Chuchma                     1:23 Holky 500 metrů: Justýna Faldíková                     1:31 Kluci 400 metrů: Ondřej Zádilský                         1:27 Holky 400 metrů: Isabella Barvířová                     1:31   Lubomír Hotař

Po 19 letech bylo opět otevřeno vizovické koupaliště
Aktuality

V pátek 19. června bylo po 19 letech opět otevřeno vizovické koupaliště, které v uplynulých měsících prošlo celkovou rekonstrukcí. O návštěvu moderního areálu projevily zájem stovky lidí, pro které byl připraven i kulturní program.   Podvečerní slavnostní otevření odstartovalo vystoupením akrobatů Tyč on the beach na asfaltové ploše před vstupem do areálu koupaliště. Po něm pak následovalo symbolické přestřižení pásky starostkou Silvií Dolanskou, místostarostou Davidem Mazůrkem, stavebním dozorem a zástupcem zhotovitele. Nejnedočkavější byly samozřejmě děti, které se hrnuly do areálu s takovou silou, že aktéři slavnostního stříhání tak tak stačili uskočit. Všichni chtěli být v bazénu a na skluzavce samozřejmě mezi prvními.   [gallery columns="5" ids="243174,243171,243170,243172,243173"] Koupaliště ve Vizovicích slavnostně otevřeno. Foto: město Vizovice   Koupaliště si v následujících dvou hodinách prohlédly i vyzkoušely stovky lidí, kteří jej mohli zdarma využívat až do 21 hodin, kdy byl areál uzavřen. Návštěvníci pak ještě mohli zhlédnout projekci letního kina.   Zájem o koupaliště byl i v dalších dvou víkendových dnech enormní. V sobotu i neděli jej navštívilo vždy téměř 400 lidí.   -tz-

V Rokytnici obhájili prvenství Pavel Cimbálník a Klára Burdová
Sport

Pavel Cimbálník z Hulína (VSK Univerzita Brno) a Klára Burdová (TJ Magla) vyhráli 5. ročník mezinárodního trailového závodu Rokytenský hrb.   Cimbálník v Rokytnici u Slavičína v hlavním 20 kilometrů dlouhém závodě, rozloženém do dvou okruhů, který měl převýšení 594 metrů, dosáhl času 1:30:13, stříbrnou příčku obsadil se ztrátou 1 minuty a 44 sekund Štěpán Dorňák (AC Moravská Slavia Brno), třetí do cíle doběhl v čase 1:39:01 Patrik Bartók.   Cimbálník neměl na tento závod ideální přípravu. V týdnu před ním chtěl trénovat v kopcích, ale necítil se dobře. Ve čtvrtek dokonce přerušil trénink. Navíc v pátek byl dlouho do noci na firemním večírku.    ,,Přestože jsem před startem závodu cítil, že to není ono, tak jsem v Rokytnici chtěl obhájit prvenství z loňského roku. To se mi podařilo,“ plánoval vytrvalec z Hulína.   Ten na začátku do prvního kopce na čele běžel společně se Štěpánem Dorňákem.   ,,Ovšem na těžké rozbahněné trati jsem ve stoupání na svého největšího soupeře ztrácel. Na kopci měl Dorňák na mě 50metrový náskok. V seběhu jsem se na něho dotáhl a na konci 10. kilometru jsem se probojoval na první příčku. Poté jsem se Dorňákovi vzdálil a na první pozici jsem už zůstal až do cíle,“ upozornil na rozhodující moment Cimbálník.   [gallery columns="4" ids="242907,242906,242905,242904"] Rokytenský hrb. Foto: Pavel Filák. Celá fotogalerie ZDE   Krizi, kterou měl ve výběhu na první kopec tak překonal a druhou polovinu závodu měl pod kontrolou.   ,,Dorňákův skalp mě potěšil a nakonec jsem v cíli nebyl ani moc unavený,“ prozradil Pavel Cimbálník.   Burdová v hlavním 20kilometrovém závodě zaběhla čas 1:44:56, druhé místo obsadila Věra Cimbálníková (AK Zlín, 1:53:18), třetí místo brala za čas 2:00:31 Hana Kolínková (AK Perná).   Klára Burdová také obhájila prvenství z loňského roku.   V Rokytnici se ještě bojovalo v závodě dlouhém 10 kilometrů, který měl převýšení 297 metrů.   V něm mezi muži zvítězil díky času 45:38 Jan Maděrič. Mezi ženami doběhla do cíle na zlaté příčce Veronika Doleželová z Holešova, jež se blýskla časem 55:25.   Závod dlouhý 5 kilometrů (převýšení 104 metrů) vyhrál Michal Mana (Klenoty Slavičín, 21:14). Mezi ženami se na stejné trati radovala z prvenství Petra Petrášová (26:04).   ,,Letošní závod se opět vydařil. Zúčastnil se ho rekordní počet běžců a spousta dětí. Proto mě těší, že také letos byl o Rokytenský hrb velký zájem,“ pochvaluje si jeden z pořadatelů Tomáš Plášek.   ,,Vítězové všech kategorií ve všech závodech dostali finanční odměnu. Medailisté dostali věcné ceny. A každý účastník obdržel vzpomínkovou medaili. Lákadlem bylo, že absolutní vítěz hlavního závodu dostal 5000 Kč. To bychom chtěli zachovat i do příštích ročníků. Vysokohorskou prémii vyhráli Štěpán Dorňák a Klára Burdová. Mysleli jsme i na děti. Pro ně jsme připravili hodnotné ceny, skákací hrad, malování na obličej a překážkovou dráhu,“ upozorňuje další z pořadatelů Martin Goňa.   V hlavních závodech letos v Rokytnici závodilo rekordních 117 vytrvalců. Svoje závody měly na tratích podle věku také děti. Těch v Rokytnici závodilo 120.   Hlavními organizátory závodu byli Martin Goňa a Tomáš Plášek. Na zdárném průběhu závodu se podílela spousta dalších pořadatelů.   Traťové rekordy v Rokytnici drží v 20kilometrovém závodě Pavel Cimbálník 1:21:50 a Barbora Macurová 1:33:16, na 10kilometrové trati Zdeněk Galda 42:22 a Věra Cimbálníková 51:29, v 5kilometrovém závodě Tomáš Janek 19:55 a Helena Chromeková 23:22.   VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ V 5. ROČNÍKU ROKYTENSKÉHO HRBU (13. června 2026): ZÁVOD DLOUHÝ 20 KILOMETRŮ (převýšení 594 metrů): Muži do 39 let: Štěpán Dorňák (AC Moravská Slavia Brno) 1:31:57 Muži nad 40 let: Pavel Cimbálník (VSK Univerzita Brno) 1:30:13 Ženy do 39 let: Klára Burdová (TJ Magla) 1:44:56 Ženy nad 40 let: Hana Kolínková (AK Perná) 1:00:31   ZÁVOD DLOUHÝ 10 KILOMETRÚ (převýšení 297 metrů): Muži do 39 let: Jan Maděrič 45:38 Muži nad 40 let: Pavel Pollak (Hranice) 48:00 Ženy do 39 let: Renata Pavelková 59:03 Ženy nad 40 let: Veronika Doleželová (Holešov) 55:25   ZÁVOD DLOUHÝ 5 KILOMETRŮ (převýšení 104 metrů): Muži do 39 let: Michal Mana (Klenoty Slavičín) 21:14 Muži nad 40 let: Michal Vaculík starší (Vaculík Team) 23.45 Junioři: Michal Vaculík mladší (Vaculík Team) 21:22 Ženy do 39 let: Anna Gregušiaková (Pedro, Pedro, Pe – Team) 26:50 Ženy nad 40 let: Petra Petrášová 26:04 Juniorky: Tereza Pollaková 27:38   Lubomír Hotař

Fotbalisté Brumova v posledním kole doma podlehli Lanžhotu
Sport

Poslední utkání ročníku 2025/2026 ve čtvrté lize sk. E fotbalisté Sokola Lanžhot zvládli. Nejtěsnějším rozdílem porazili sedmý Brumov, když jedinou branku zaznamenal v 66. minutě povedenou křížnou střelou na vzdálenější tyč Lukáš Hovězák.   FC Brumov: Struhař - Ggragar, Struhař (84. Struhař), Macháč, Juřica, Běhunčík, Kubiš, Kusák, Chovanec (80. Šerý), Bůbela (46. Rodek), Bublák (K). trenér Radek Číž Sokol Lanžhot: Balciar - Buchta, Gajdošík, Milota (K), Hovězák, Klimovič (72. Březina), Kaláb Pidruchnyi, Balážik (46. Foltýn), Tomeška, Hříba (82. Ravas). trenér: Milan Valachovič Branka: 66. Hovězák Lukáš Žluté karty: 27. Grygar, 39. Chovanec, 51. Rodek, 54. Macháč, 68. Bublák - 35. Buchta, 82. Březina, 93. Balciar Červené karty: 0 - 0 Rozhodčí: Pospíšil Michal - Majzlík Pavel, Fojtů Jakub   Sokol Lanžhot Milan Valachovič (trenér): „Sice už jsme po zaváhání Slavičína věděli, že nám páté místo nikdo nevezme, ale chtěli jsme sezonu zakončit vítězně, to se pak lépe odjíždí na dovolenou. Zápas s Brumovem byl celkově hodně kontaktní, domácí nám házeli do vápna dlouhé auty, museli jsme podstupovat při centrech hodně soubojů. V první půli jsme byli mírně lepší, tam měl Hříba a Kaláb dvě obrovské šance, které bohužel neproměnili. Ve druhé půli se nám povedlo dát gól ze hry, když z úhlu Hovězák vystřelil přesně na vzdálenější tyč a domácí obrana spíš čekala nahrávku do lepší pozice. Pak na nás ale domácí zatlačili a až do konce zápasu byli nebezpeční, ztráceli jsme balony a hlavně stopeři tam museli odskákat při standardkách soupeře hodně soubojů. Hubené vítězství jsme ale udrželi, konečné páté místo je úspěchem a slušnou vizitkou klubu. Odpovídalo to výsledkům, se silnými celky, které skončili před námi, jsme si vždy nějaké body uhráli. Pořád si můžeme říct, že jsme nejvýše postavené mužstvo na okrese.“   Zdroj: web TJ Sokol Lanžhot

Fotbalisté Štítné nad Vláří vyhráli v Nevšové a slaví záchranu v 5. lize
Sport

V posledním utkání této sezóny cestovali štítenští fotbalisté do nedaleké Nevšové. Utkání se jim podařilo zlomit ve druhé půli a především zásluhou hattricku Tomáše Vaculíka si odvážejí vysokou výhru. Ta znamená kýženou záchranu v 5. lize, kdy sestup nakonec potkal Bystřici pod Hostýnem, která v domácím prostředí podlehla Kunovicím.   TJ SOKOL NEVŠOVÁ – TJ ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ 1:4 (0:1) Branky: 72. min. Klemens (pen) - 65.,77. a 89.min Vaculík Tomáš, 24.min Holba Václav   Vladislav Straka, trenér Nevšové: „Zápasem vyvrcholila naše čtyřzápasová krize, ze které jsme uhráli jen jeden bod a připravili se o historicky nejlepší umístění v krajském přeboru. Škoda. Přitom ještě v polovině jarní části soutěže jsme bojovali o třetí místo. V zápase se Štítnou, která potřebovala nutně bod k definitívní záchraně, jsme nezačali vůbec špatně. Do velké šance se v 15. minutě dostal Tomšů, ale v dobré pozici minul soupeřovu branku. Průběh zápasu ovlivnila 24. minuta, kdy opora zadních řad Švach dával malou domů, ale tak nešťastně, že přihrávku vystihl hostující hráč a šanci využil. Hosté vedli 0:1. Víc se v prvním poločase už nestalo. Ve druhém poločase byl rozruch v 53. minutě, kdy po střele Tomšů podle naších hráčů i diváků míč evidentně přešel brankovou čáru, ale rozhodčí branku neuznal. Zlom přišel v 55. minutě, kdy byl vyloučen náš hráč Golej a od té chvíle byli hosté lepším týmem. V 65. minutě přidali druhý gól. My jsme se mohli dostat do zápasu v 72. minutě,  kdy Klemens proměnil penaltu za ruku ve velkém vápně. Bohužel o pět min později jsme opět po chybě v obraně inkasovali třetí branku a výsledku bylo rozhodnuto. Navíc v 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Foltýn, takže jsme dohrávali s devíti hráči. Toho hosté využili a v 90. minutě navýšili skóre na konečných 1:4. Pro naše mužstvo možná až krutá porážka, ale zasloužená výhra hostů.“   Petr Machuča, trenér Štítné nad Vláří: „Po podzimu jsme měli pouhých sedm bodů, bojovali jsme s nedůvěrou. Věděl jsem, že to budeme mít na jaře těžké, ale vrhli jsme se do práce a výsledek se dostavil. Pomohli nám hlavně mladí kluci, kteří si na podzim zkusili divizi. Na jaře se ale vrátili k nám a byli oporami. Sezona byla těžká, náročná na psychiku i kondici. Udělali jsme ale kvalitní zimní přípravu. Kluci se semkl, dali do toho všechno a všechno fungovalo. V záchranu jsme věřili do poslední chvíle. Nic jiného nám ani nezbývalo. V Nevšové jsme byli herně lepší. Celkově to byl ale takový zvláštní a kontaktní zápas. K vidění na obou stranách bylo hodně soubojů, ztrát. Nám hodně pomohl první gól. Holba potrestal chybu domácího stopera, šel sám na brankáře a sólo proměnil. Ve druhé půli nám pomohli i dvě červené karty. Domácí dohrávali v devíti a my využili jejich nedisciplinovanosti. Galapředstavení předvedl kapitán Tomáš Vaculík, který se blýskl hattrickem. Po přesvědčivé výhře 4:1 zavládla velká radost. Všichni zaslouží absolutorium. Poděkovat musíme i fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu. Jsem moc rád, že jsme pro Štítnou zachránili pátou ligu. Nyní se pokusíme udržet tým pohromadě, což nebude vůbec jednoduché, protože o některé kluky je zájem ve vyšších soutěžích. Osobně se přiznám, že mě láká finále Poháru hejtmana Zlínského kraje. Zatím nevím, zda budu pokračovat. Záležet bude na vedení klubu. Nyní jsem ale vyčerpaný.“   -kos-

Fotbalisté Slavičína udolali Bzenec. Loučil se kanonýr Žůrek
Sport

V posledním domácím utkání 4. ligy si poradili slavičínští fotbalisté s týmem ze slováckého Bzence. V první půli se dvě stovky fotbalových příznivců branky nedočkalo. O výhře Valachů tak rozhodla jediná trefa Rožka z úvodu druhého dějství. Omlazený hostující tým působil sympatickým dojmem, v závěru nastřelil pouze tyčku domácí svatyně. Slavičané druhou pojistku už nepřidali a o výhru se museli obávat až do závěrečného hvizdu. S angažmá v barvách FC TVD se loučil kanonýr týmu Jakub Žůrek, který přestupuje do Slušovic. Poslední utkání v této sezóně odehrají hráči FC TVD v pátek 12. června na půdě otrokovického Baťova.   FC TVD Slavičín - TJ Slovan Bzenec 1:0 (0:0) Branka: Rožek   Trenér FC TVD Slavičín Pavel Tomeček: „Hrál se vyrovnaný zápas. Soupeř z Bzence vynikal rychlostí i technickou vyspělostí. Snažil se hrát fotbal, což nám vyhovovalo. První poločas byl taktický boj. Měli jsme šance i několik standardních situací. Eliminovali jsme rychlé brejky hostů a do vážnější příležitosti jsme je nepustili. Utkání pak rozhodl Rožek. Soupeř už jen trefil tyčku a z těžkého duelu bereme tři body. O konečné páté místo se popereme v pátek na Baťově.“  

Tabulka - 4. Moravskoslezská liga sk. E 2025/2026

Pořadí Z V R P S B
1.Uherský Brod 27 21 6 0 55:14 69
2.Kozlovice 28 16 8 4 59:30 56
3.Všechovice 28 16 5 7 67:38 53
4.Strání 27 16 3 8 54:32 51
5.TJ Sokol Lanžhot 27 13 7 7 46:26 46
6.TVD Slavičín 27 13 6 8 40:34 45
7.Brumov 27 13 4 10 42:34 43
8.Bzenec 27 13 2 12 59:52 41
9.Baťov 27 9 7 11 31:41 34
10.MSK Břeclav 28 10 3 15 36:50 33
11.Kroměříž B 28 8 3 17 30:55 27
12.Holešov 27 6 6 15 39:53 24
13.Šternberk 28 5 7 16 35:54 22
14.Milo Olomouc - Nové Sady 27 3 9 15 28:54 18
15.Skaštice 27 3 4 20 24:78 13
  -kos-

Fotbalisté Brumova dokázali uhrát cennou remízu na půdě Všechovic
Sport

Pro domácí Tatran to bylo poslední utkání sezóny jelikož si poslední utkání se Šternberkem předehrávali už v květnu. Hráči chtěli odčinit nezdary z posledních dvou zápasů a šlo to vidět od začátku. Rvali se a šli za výhrou v první půli, ale bylo tam dost ofsajdů a špatných řešení v předfinální fázi, hosté zblokovali hodně centrů. Skácelova šance a následně Hošťálka byli nevyužity a taktéž hlavička Kadlece. A v tom šli do vedení hosté, vystihli chybnou rozehrávku domácích a potrestali to. Tatranu se ještě do poločasu podařilo vyrovnat. Druhé půle byla vyrovnanější, přesto se tlačilo za výhrou Tatran, ale hostující brankář byl skvělý, dobře četl hru a v mnoha případech byl vysoko z brány a znemožňoval úniky. Přece jen se podařilo vsítit gól Skácelovi, ale pro ofsajd nebyl uznán bohužel, situace byla hraniční a tak zápas skončil remízou 1:1.   TJ TATRAN Všechovice – FC Brumov 1:1 (1:1)   TJ TATRAN Všechovice, trenér Vít Vrtělka: „Remízou jsme asi přišli o možnost udržet druhé místo. Dost bodů jsme poztráceli ve třech posledních kolech a to nás bude pravděpodobně stát umístění na stříbrné pozici. Dnes jsem viděl na hráčích, že jsou na utkání dobře nachystaní. Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobře jsme kombinovali a drželi míč. Měli jsme i nebezpečné situace, hrálo se v tempu oboustranně. Pak se nám ale vážněji zranil hráč ze středu hřiště a tempo opadlo. Po chybě jsme dostali branku, ale stihli jsme ještě do šatny vyrovnat. Druhý poločas hráči chtěli, ale místy byli v křeči pod dojmem posledních zápasů. Nabídnuté možnosti jsme nevyužili, nebyli jsme schopni dohrát finální fázi, nebyly dobré náběhy a byli jsme hodně v ofsajdu. Jednu branku jsme dali, ale nebyla nám uznána pro ofsajd. Dnes nám k výhře chyběla kvalita v předfinální fázi.“   FC Brumov, trenér Radek Číž: „První půle se odehrávala za uzemní převahy domácích, ale jako první jsme se z branky radovali my. Domácí chybovali v rozehrávce a kapitán Bublák pěkným přehozením gólmana otevřel skóre v náš prospěch. Bohužel jsme vedení do poločasu nedokázali udržet a inkasovali gól do šatny na 1:1. Druhou půli jsme dokázali být domácím víc než vyrovnaným soupeřem, ale gól se nám nepodařilo již vstřelit. Vzhledem k průběhu utkání se jedná o zaslouženou remízu s kvalitním soupeřem. Hráčům děkuji za předvedený výkon, který ocenili i domácí.“   Zdroj: web Všechovic

Fotbalisté Štítné přehráli Bystřici p/H. Klíčový duel je čeká v Nevšové
Sport

Štítenští fotbalisté zvládli na jedničku domácí záchranářský duel s Bystřicí pod Hostýnem a přiblížili se k záchraně v 5. lize. Poslední kolo pak odehrají v nedaleké Nevšové a k jistotě udržení v soutěži by jim měl stačit jeden bod. Ale všechny kalkulace jsou předčasné a bude záležet na výsledcích ostatních duelů. Bystřice doma hostí Kunovice, Štítná jede do Nevšové, Luhačovice přivítají Nivnici. Prvním sestupujícím týmem se stal Hrachovec, druhým pak Boršice. Jelikož padá i dvanácté mužstvo, obávat se musí Bystřice pod Hostýnem (28 bodů), Štítná nad Vláří, Luhačovice, Kunovice (29 bodů).    TJ Štítná  FK Bystřice pod Hostýnem 3:1 (2:0)   Střelci branek: 37.  a 76.min  Machuča Adam, 9.min Vaculík Adam   Petr Machuča, trenér Štítné nad Vláří: „Musím za výkon pochválit celý tým, kluci to odedřeli. Adam Petr Machuča dal sice dva góly, ale nad všemi čněl Adam Vaculík, který hrál opravdu výborně a oproti utkání v Kunovicích se neuvěřitelně zvedl. Bohužel v utkání schytal hodně ran a kvůli zranění jsme ho museli střídat. Pomohl nám nejen rychlý gól, ale i vyloučení hostujícího gólmana, který neměl svůj den a ve 29. minutě po druhé žluté kartě šel ze hřiště. Přesilovku jsme do poločasu využili a přidali druhý gól. I po změně stran jsme proti deseti chtěli hrát rychle. Věděli jsme, že hrát do plné obrany nebude vůbec jednoduché, což se i potvrdilo. Hosté měli vpředu výborného Goripa a spoléhali na brejky. Všechna slova bohužel zůstala v kabině. Důrazní hosté výsledek zkorigovali a dál bojovali. Naštěstí Machuča přidal uklidňující třetí branku a my vyhráli. Jsme rádi, že jsme takto důležitý zápas zvládli, ale pořád je to jenom další krůček k záchraně. Klukům jsem před zápasem říkal, že je to jako pohár a musíme každé kolo vyhrát, abychom se dostali až do finále, ve kterém musíme v Nevšové uhrát alespoň bod, který by nám měl stačit k záchraně. Závěrem chci pochválit i trenéra Bystřice pod Hostýnem, co s týmem oproti podzimu udělal. Soupeř hrál fakt dobře a jeho jarní výsledky nejsou rozhodně náhodné.“  

Tabulka - 5. liga 2025/2026

Pořadí Z V R P S B
1.TJ Spartak Hluk, z. s. 25 20 3 2 70:21 63
2.Slušovice 25 13 5 7 58:31 44
3.Osvětimany 25 11 6 8 35:35 39
4.V. Karlovice 25 10 7 8 36:31 37
5.Nivnice 25 9 9 7 52:46 36
6.St. Město 25 10 6 9 38:41 36
7.Morkovice 25 10 5 10 48:43 35
8.Nevšová 25 9 6 10 39:43 33
9.Kunovice 25 8 5 12 36:43 29
10.Luhačovice 25 7 8 10 32:41 29
11.Štítná n. Vl. 25 8 5 12 42:52 29
12.Bystřice pod Hostýnem 25 8 4 13 44:51 28
13.Boršice 25 5 9 11 35:46 24
14.Hrachovec 25 6 4 15 36:77 22
Legenda: Z - zápasy, V - výhry, R - remízy, P - prohry, S - skóre, B - body
  -kos-  

Kino Svět uzavře sezonu přímých přenosů z Londýna Mozartovou Kouzelnou flétnou
Aktuality

Kino Svět ve Valašských Kloboukách zve všechny milovníky opery, hudby i výjimečných kulturních zážitků na závěrečný titul letošní sezony přímých přenosů z Královské opery v Londýně. V neděli 7. června od 17 hodin se na plátně objeví jedna z nejslavnějších oper všech dob – Mozartova Kouzelná flétna.   Fantastické dílo Wolfganga Amadea Mozarta ožívá v kouzelné inscenaci renomovaného režiséra Davida McVicara, která diváky zavede do světa pohádkových bytostí, zkoušek odvahy, lásky a vítězství dobra nad zlem.   Neděle 7. května | 17:00 | kino Svět Valašské Klobouky | vstupenky   Nedělní projekce zároveň symbolicky uzavře další mimořádně úspěšnou sezonu přenosů z londýnské Královské opery. Diváci měli během uplynulých měsíců možnost zhlédnout celkem osm špičkových inscenací, pět baletních a čtyři operní. Mezi největší divácké zážitky patřil například balet Marná opatrnost, ale mimořádnou úroveň si podle ohlasů udržely všechny uvedené tituly. Nedílnou součástí každého představení byl také vynikající Orchestr Královské opery v Londýně, jehož hudebním ředitelem je od loňského září světově uznávaný český dirigent Jakub Hrůša.   „Celá sezona byla výjimečná a jsme rádi, že jsme našim divákům mohli zprostředkovat další sérii nádherných operních a baletních představení. Velmi si vážíme přízně všech návštěvníků, kteří s námi tyto kulturní události sdílejí, mnozí už téměř dvacet let,“ uvedla Marie Kolajová.   [gallery columns="5" ids="242076,242072,242074,242073,242075"] Kouzelná flétna. Foto: Tristram Kenton   Zároveň zve i ty, kteří na přenosech z Londýna dosud nebyli. „Rádi bychom pozvali také nové diváky. Je to jedinečná příležitost zažít světovou operu a balet v kvalitě, kterou by jinak bylo možné vidět pouze v prestižních divadlech. Prostřednictvím kina Svět se tak mohou přenést přímo do centra kulturního dění v Londýně,“ dodala Marie Kolajová.   Kouzelná flétna nabídne nejen nádhernou Mozartovu hudbu, ale také působivou výpravu, skvělé pěvecké výkony, rozhovory s umělci, pohledy do zákulisí a tradičně i příjemnou atmosféru valašskoklobouckého kina. Závěrečný titul sezony tak slibuje důstojnou tečku za dalším rokem výjimečných přenosů z jedné z nejslavnějších operních scén světa.   https://youtu.be/p3xndhF5bH0?si=nn1pv2klneQjsy4a   -tz-

Fotbalisté Štítné nad Vláří loupili v Kunovicích. O víkendu přivítají Bystřici p/H
Sport

Fotbalisté Štítné nad Vláří udělali další důležitý krok v boji o záchranu, když si z Kunovic odvezli cenné vítězství 3:0. Hosté rozhodli už v úvodní minutě a po změně stran přidali další dvě branky. Trenér Štítné nad Vláří Petr Machuča po utkání ocenil především efektivitu svého týmu a zodpovědný výkon ve druhém poločase, díky kterému si Štítná připsala první venkovní výhru v sezoně.   FK Kunovice - TJ Štítná nad Vláří 0:3 (0:1) Branky: 1.  a 59. Vaculík Tomáš; 48. Hrnčiřík Jan   „Jsme zklamaní, musíme hostům pogratulovat ke 3 bodům, protože dnes byli prostě lepší. My na toto utkání musíme velmi rychle zapomenout, protože dnes snesl přísnější měřítko jen brankář Kohoutek,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Kunovic Pavel Velecký.   Petr Machuča, trenér Štítné nad Vláří: „Samozřejmě jsme spokojení. Poprvé jsme venku vyhráli. Věděli jsme, že utkání v Kunovicích musíme zvládnout. Odskočili jsme Boršicím, udrželi krok s Bystřicí pod Hostýnem, kterou máme nyní doma a dotáhli se na další soupeře. Na konci sezony máme rozhodně o co hrát. V Kunovicích jsme šli sice do vedení hned v první minutě, ale gól Vaculíka nám spíše ublížil než pomohl. První poločas byl z naší strany bídný. Domácí v poli dominovali, byli lepší na míči, ale nebyli vůbec nebezpeční v předfinální a finální fázi. O přestávce bylo v naší šatně dusno. Musel jsem zvednout hlas. Kluci se toho ale po kritice zhostili podstatně lépe. Přestože domácí měli dál herní převahu, výborně jsme je dostupovali a do ničeho nepouštěli. Naopak sami jsme byli neskutečně produktivní, z minima vytěžili maximum. Ve dvou případech nás podržel brankář Kuja. Konečně jsme byli kompletní. Druhý poločas od nás snesl nějaké měřítko. Důležité bylo, že jsme dali góly. Byli jsme šťastnější, ale šancí měli daleko víc než soupeř.“   -kos-

Malí fotbalisté z Vlachovic vybojovali ve finále McDonald’s Cupu páté místo
Sport

Základní škola Vlachovice završila svou mimořádnou cestu letošním ročníkem McDonald’s Cupu skvělým výsledkem. V celorepublikovém finále, které hostila Ostrava, obsadili žáci 1. až 3. tříd v kategorii A výborné 5. místo.   Na republikový šampionát postoupili mladí fotbalisté po vítězství v krajském kole a navázali tak na historický úspěch školy, o kterém jsme již informovali. V konkurenci nejlepších školních týmů z celé České republiky potvrdili svou kvalitu a zařadili se mezi pět nejúspěšnějších družstev turnaje.   [gallery columns="5" ids="241969,241970,241966,241965,241968"] Malí fotbalisté z Vlachovic ve finále McDonald’s Cupu. Celá fotogalerie ZDE   McDonald’s Cup je největší školní fotbalovou soutěží v České republice. Každoročně se do ní zapojují tisíce dětí z celé země a samotná účast v republikovém finále představuje mimořádný úspěch. Tým z Vlachovic se během finálového turnaje prezentoval bojovným výkonem, týmovou hrou a velkým nasazením.   Páté místo v celostátním finále je pro školu i obec významným sportovním úspěchem a zároveň oceněním práce mladých hráčů i jejich trenérů. Základní škola Vlachovice tak zanechala v letošním ročníku prestižního turnaje výraznou stopu a potvrdila, že i malá škola z Valašska může konkurovat nejlepším týmům v republice.   -red-

Město Vsetín začne vydávat zdarma sáčky na psí exkrementy
Aktuality

Vsetínská radnice začne od 1. června vydávat majitelům psů zdarma sáčky na psí exkrementy. Nárok na jejich odběr budou mít ti, kteří mají řádně uhrazený místní poplatek za psa.   Sáčky budou k dispozici v přízemí městského úřadu na kontaktním místě veřejné správy, které se nachází ve vestibulu budovy vpravo od hlavního vstupu. Každý majitel psa obdrží celkem 300 kusů sáčků.   „Chceme tímto krokem podpořit čistotu veřejných prostranství a zároveň vyjít vstříc pejskařům, kteří si plní své povinnosti vůči městu. Věříme, že dostupnost sáčků pomůže udržet Vsetín čistější a příjemnější pro všechny obyvatele,“ uvedl místostarosta města Petr Kudlík.   Výdej sáčků bude probíhat od 1. června během standardní otevírací doby městského úřadu.   -tz-

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA