Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tragédie na Vsetínské Bečvě. Dva mrtví z převrácené kanoe

date_range 22.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jez v Hovězí, foto: PČR

Tři muži a jedna žena ve středním věku se vydali v pondělí odpoledne na dvou kánoích po Vsetínské Bečvě. Když připluli kolem půl paté k jezu v Hovězí, vyhodnotili, že bude bezpečnější jez obejít.

 

„Kánoe přenesli po břehu a nastoupili na ně až pod jezem. Dva muži se po nasednutí vrátili s kánoí kousek blíž k jezu. Když se přiblížili, proud je vtáhl, do kánoe se jim nabrala voda, převrátili se a začali se topit,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Osádce druhé kanoe se podařilo vytáhnout jednoho z mužů z řeky ven, po úspěšném oživování ho odvezla záchranka do vsetínské nemocnice, kde ale bohužel později zemřel. Druhou osobu unášel proud vody. „Jednotka hasičů ze stanice Vsetín proto zůstala níže po toku a zahájila po ní okamžitě pátrání. Tuto osobu se podařilo najít a zachytit asi 2 kilometry po proudu. Ve spolupráci s policií a záchranáři byla okamžitě vytažena z řeky Bečvy na břeh,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček. Vzhledem k jeho vážnému stavu přiletěl na místo vrtulník.„Záchranáři se pokoušeli muže oživovat, ovšem neúspěšně. Muž zemřel. Okolnosti nešťastné události vyšetřují vsetínští kriminalisté,“ dodala Lenka Javorková.

 

Policisté doporučují, aby lidé zvážili, jestli je vhodné a bezpečné se v těchto dnech na rozvodněné řeky vydávat.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi