Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Tři králové obcházeli Janovou v neděli. Nepršelo, ale mrzlo

date_range 10.Led, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ledoví tři králové obcházeli Janovou. Foto: Radomír Dolanský

Vzhledem k dosavadnímu takřka podzimně jarnímu počasí by se dalo říci, že přišli tři ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác. Omyl. Tentokrát byli během přibližně dvanáctihodinové změny počasí ledoví Kašpar, Melichar a Baltazar. Tříkrálová sbírka v Janové proběhla v neděli. Zprvu se zdálo, že je to výborný nápad, protože v sobotu celý den padaly z nebe proudy chladné vody.

 

Voda se ale již večer začala měnit ve sněžení a ta, která byla na zemi, zledovatěla. V devět hodin v neděli ráno, když do ulic Janové vyrážely čtyři skupiny koledníků, byly sice pouhé tři stupně pod nulou, ale foukal ostrý ledový vítr, který pocitově teplotu znatelně snižoval. Takže skupinky koledníků nečekala žádná příjemná procházka. Do uzávěrky článku nebyla známá vybraná částka, ale snad bude dostatečně vysoká, což by bylo určitou odměnou za obětavost malých Kašparů, Melicharů a Baltazarů. Navíc během dne se dále ochlazovalo a vítr sílil, takže opravdu při delším pobytu venku si koledníci zimy užili až nad hlavu, jak se říká.

 

Janová sice podle počtu obyvatel není velká obec. Ale domy a domečky jsou vyjma hlavního tahu na Velké Karlovice rozházeny do údolí, zákrut a svahů, takže obejít celou vesnici není žádná sranda. Jako většinu obcí na Hornovsacku. Tak ať tyto dary občanů hřejí potřebné dvojnásob.

 

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA