Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Učiliště oslavilo Den učitelů prezentační akcí

date_range 30.Bře, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Doslova po svém se rozhodli oslavit Den učitelů, který připadá na 28. březen, studenti nástavbového studia valašskoklobouckého Středního odborného učiliště. Připravili den netradiční výuky, ve kterém zástupci všech oborů prezentovali přednosti, charakteristické dovednosti i historii svých specializací. Díky praktickým ukázkám mohli žáci nahlédnout ostatním odvětvím pod pokličku a vyzkoušet si také některé typické činnosti. Rozsáhlá akce byla věnována učitelům jako odměna za jejich práci, zúčastnili se jí spolu se všemi žáky učebních oborů.

„Prezentaci si připravili studující nástavbového oboru Podnikání. Podnětem pro tuto akci byly seminární práce, ve kterých mapovali historii své specializace. Bylo dobrým nápadem uspořádat takovouto akci, ve které mohli zajímavosti a dějiny svého oboru předvést a blíže představit také pedagogům a spolužákům z ostatních zaměření," uvedla k prezentaci zástupkyně ředitele Olga Kortová.

 

Foto

Aneta Šenkeříková představuje mladším kolegům správně prostřenou svatební tabuli

foto archiv SOU

více fotek
 
Jednou z ukázek byla příkladně prostřená svatební tabule. „Nejen že jsme mladším žákům demonstrovali, jak vypadá správné založení tabule, ale také jsme jim tím modelově předvedli, jak vlastně probíhají závěrečné zkoušky oboru Kuchař – číšník. Odpovídali jsme na jejich otázky a radili jsme doporučení podle našich zkušeností," poznamenala k ukázce autorka tabule Aneta Šenkeříková. Prezentace oboru byla doplněná o ochutnávku studené kuchyně s jarní tématikou.

Některé z ukázek práce si mohli učitelé i žáci vyzkoušet na vlastní kůži. Zejména to platilo o práci kadeřnic, které v průběhu tohoto speciálního dne v improvizovaném salonu ostříhaly jak několik učitelů, tak i desítku zájemců, převážně z dívčích řad. Absolventky aranžérského oboru ukazovaly pletení košíků z pedigu i tvorbu velikonočních aranžmá a dekorací. Pod šikovnýma rukama chlapců vznikaly velikonoční pomlázky a nejeden návštěvník tohoto stanoviště, žák i učitel, si techniku pletení osobně vyzkoušel.

Zajímavou prezentací byla výstavka automechaniků, kteří k historii svého oboru připravili vyprávění i série modelů historických aut. „U našeho stanoviště se zastavovalo hodně chlapců, které tématika motorismu zajímá. Mohli si prohlédnout časopisy a ptát se nás na různé zajímavosti," doplnil k ukázkám automechanik Jiří Zádrapa. Zástupce instalatérského řemesla u své výstavky podával kolegům podrobný popis nářadí a vybavení, řešilo se však také spojování potrubí a užití nových materiálů.

Pestrý den věnovaný učitelskému svátku obohatil nejen pedagogy, ale také studenty. Umožnil jim blíže proniknout do neznámých oborů a poznat zájmy a dovednosti svých spolužáků.

 
Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA