Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Bylnici zachytil vlak 3 muže. Dva z nich zemřeli

date_range 27.Říj, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Místo nehody. Foto: PČR

Ve středu 26. října krátce po třiadvacáté hodině zachytil osobní vlak v Bylnici tři muže. Pravděpodobně se jednalo o nelegální migranty.

 

Vlak jel ve směru od obce Štítná nad Vláří – Popov na obec Bylnice. „Muži leželi v bezprostřední blízkosti kolejiště. I přes okamžitou reakci nedokázal strojvedoucí zabránit střetu. Ve vlaku nebyli žádní cestující,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Všechny tři muže převezli záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice. „Posádky na místě poskytly přednemocniční neodkladnou péči třem mužům cizí státní příslušnosti, kteří utrpěli vážná poranění v oblasti hlavy. Jeden z nich byl převezen na ARO Vsetínské nemocnice, dva putovali na urgentní příjem Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje pan Jakub Omelka.

 

Kvůli mlze nemohl přistát vrtulník

 

Zranění se nacházeli v těžce přístupném terénu. Záchranáři a lékaři museli absolvovat několik stovek metrů pěšky, než se ke zraněným dostali. „Vzhledem k špatným podnebným podmínkám, byla velká mlha, nemohli být zranění transportováni do nemocnice leteckou záchrannou službou. Na místě tedy zasahovalo velké množství výjezdové techniky. Konkrétně se jednalo o dva lékařské vozy roundez-vous a tři vozy rychlé záchranné pomoci,“ upřesnil Jakub Omelka. Jeden z mužů v nemocnici podlehl svému zranění, druzí dva jsou v kritickém stavu.

 

Veškeré okolnosti této tragické události včetně ztotožnění jednotlivých osob prověřují zlínští kriminalisté.

 

Aktualizace 31. října 2022

 

Další z mužů, kteří byli v kritickém stavuz hospitalizování v nemocnici, v noci na neděli podlehl svým zraněním. Kriminalisté nařídili soudní pitvu. Poslední ze zraněných mužů zůstává ve vážném stavu v nemocnici.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA