Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V klobouckých ulicích jsou rozmístěny hnědé kontejnery

date_range 31.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Lidé mohou třídit drobný bioodpad i větve

Od začátku dubna budou opět v klobouckých ulicích rozmístěny hnědé kontejnery na třídění bioodpadu. Podobně jako v loňské sezóně na stanovištích lidé najdou i vyhrazená místa k odkládání větví ze stromů a keřů. Díky zodpovědnému oddělování drobné zelené hmoty a větví je systém zpracování bioodpadu nejen hospodárnější, ale i efektivnější.

 

„Nový systém oddělování biologicky rozložitelného odpadu se nám loni ve Valašských Kloboukách osvědčil. Lidé se naučili vhazovat do kontejnerů pouze drobný bioodpad, který pak mohla převzít oprávněná firma k dalšímu zpracování, větve se svážely zvlášť a putovaly ke štěpkování. Věříme, že letos bude tříděné probíhat stejně dobře,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček. „Komunitní kompostárna pak i nadále odebírá od občanů zbytky rostlinného původu, které sem přivezou přímo ze svých domácností a zahrad. Podobně sem poputuje materiál z údržby veřejné zeleně a ze sběrného dvora,“ poznamenal.

 

Do hnědých kontejnerů na bioodpad patří zbytky rostlin, ovoce a zeleniny, posekaná tráva, listí, seno, kůra, kávové a čajové zbytky nebo piliny. Rozhodně sem nepatří jídlo, maso, oleje a tuky, popel, papír, plast, sklo, textil, nebezpečný odpad, zvířecí exkrementy, kamení nebo smetky z chodníků a silnic. Svoz kontejnerů bude probíhat v pravidelném týdenním intervalu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA