Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

U Rudimova hořel bývalý statek. Vodu hasiči vozili až ze Slavičína

date_range 19.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár u Rudimova, foto: HZS

V neděli po šesté hodině ranní zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru bývalého statku nedaleko obce Rudimov. Postupně na místo vyrazily celkem čtyři cisternové vozy a jeden dopravní automobil. Kromě profesionálních hasičů ze Slavičína na místo dorazili také dobrovolní hasiči Slavičín, Bojkovice a Rudimov.

 

Jako první se na místo dostavili profesionální hasiči ze Slavičína, kteří potvrdili rozsáhlý požár dřevěné budovy a přístřešku. „Celý objekt, využívaný jako šatny a zázemí firmy, byl kompletně v plamenech. Na pokyn velitele bylo proto okamžitě nataženo několik útočných proudů, a do půl hodiny se podařilo dostat požár pod kontrolu. Z důvodu absence požární vody byla zřízena její kyvadlová doprava až ze Slavičína,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

Požár u Rudimova, foto: HZS

 

Po rozebrání zasažených konstrukcí a dohašení všech skrytých ohnisek byla v 9:51 hodin ohlášena celková likvidace události. Na místě byl snížen počet sil a prostředků a povolán byl vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Krátce po desáté hodině bylo místo předáno majiteli, a na požářišti byla až do večerních hodin ponechána místní jednotka na dohlídku.

 

„Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku nevhodnou konstrukci komína. Škoda, kterou plameny na budově a vybavení způsobily, byla odhadnuta na 250 tisíc korun,“ uvedl Pavel Řezníček. Rychlým zásahem jednotek se podařilo uchránit další nemalé hodnoty ve výši 200 tisíc korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi