Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobouky loni hospodařily se schodkem 13,7 milionu

date_range 17.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up MěÚ Valašské Klobouky

Hospodaření města Valašské Klobouky skončilo v roce 2018 se schodkem 13,7 milionu korun. Rozpočet, který dosáhl 167 milionů korun, byl přitom plánován ve schodku až 18,5 milionu. Příznivějšího výsledku se podařilo dosáhnout díky nárůstu daňových příjmů a současně nižšímu čerpání plánovaných výdajů. Rozdíl mezi příjmy a výdaji město pokrylo z přebytků hospodaření minulých let.

 

„Vyšší daňové příjmy se do hospodaření promítly značnou měrou. Původně se předpokládalo, že město z rozpočtového určení daní obdrží 75,8 milionu korun, skutečný příjem z daní však činil 86,4 milionu. Jedná se o nezanedbatelný objem prostředků, s nimiž mohlo město nakládat,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Významnou investicí roku 2018 byla stavba nového úseku cyklostezky Bevlava

K nejvýznamnějším kapitálovým výdajům patřila investice do stavby cyklostezky, kterou město předfinancovalo částkou 14 milionů a v letošním roce očekává přijetí dotace. Rekonstrukce ulice Kramolišova vyšla na 7,4 milionu korun a první etapa projektu Bezpečné cesty do škol stála 4,3 milionu. Rekonstrukce druhé části bezbariérových chodníků v ulici Brumovská si vyžádala 3,8 milionu a tamní veřejné osvětlení dalších 913 tisíc korun. Dále proběhla obnova veřejného osvětlení v ulicích, která stála 5,4 milionu, a v ulici Pod Dubovcem byla za 1,6 milionu prodloužena kanalizace.

 

Do výstavby sociálních bytů a sklepních kójí v domě s pečovatelskou službou město investovalo 3,6 milionu. Zateplení a rekuperaci kina Svět pak město předfinancovalo částkou 5 milionů korun.

 

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA