Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašskokloboucké rodiny se v minulém roce rozrostly o 71 potomků

date_range 13.Led, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Z vítní občánků ve Valašských Kloboukách. Foto: Daniel Strnad

Ve Valašských Kloboukách se narodilo nejvíce dětí od roku 1994. Valašskokloboucké rodiny se v roce 2021 rozrostly o 71 potomků. Takový přírůstek novorozených dětí město opravdu dlouho nezaznamenalo. Naposledy byl na narození dětí takto hojný rok 1994, kdy bylo do matriky zapsáno rovněž 71 nových občánků. Oproti předchozímu roku ve Valašských Kloboukách dále stoupl počet cizinců o 32 osob. K 1. lednu nového roku tak ve městě žilo 4973 obyvatel, z toho 87 cizinců.

 

Valašské Klobouky měly na přelomu roku 4344 obyvatel, o 15 méně než loni. V místní části Smolina žilo 295 obyvatel, tedy o 2 méně než před rokem. Lipina měla 242 obyvatel, což je o 5 více než loni. Mirošovu přibyli dva obyvatelé, a tak jich zde žije 92.

 

„Valašské Klobouky jsou mladým městem, průměrný věk zdejšího občana je 42 let. Nejmladší lidé žijí ve Smolině, kde věkový průměr dosahuje jen 40,4 roku. Také skutečnost, že se narodilo tolik dětí, je potěšujícím znamením. Přestože je ve městě nedostatek bytů, tak je dobře, že se u nás mladým rodinám líbí a že tu zůstávají. Přejeme si, aby se podobně silné ročníky opakovaly i do budoucna,“ uvedla starostka Eliška Olšáková. Dodala, že například mateřská školka už v poslední době rostoucí zájem o přijetí dětí pociťuje a město chystá projektovou dokumentaci na přístavbu, která zajistí zvýšení její kapacity.

Z vítní občánků ve Valašských Kloboukách. Foto: Daniel Strnad

 

Mezi novorozenými občánky převažovali chlapci

 

Mezi novorozenými občánky převažovali chlapci, kterých se narodilo 39. Hned ve dvou rodinách se radovali z dvojčátek. „K nejoblíbenějším dívčím jménům uplynulého roku patřila Rozálie a Eliška, ale znovu se vrátila do výběru i tradiční česká jména jako Anna, Kateřina nebo Anděla. Mezi chlapci se narodilo hned několik Davidů a Matyášů, ale také Jan, Josef, Jindřich, František nebo Vincent,“ přiblížila Eva Fialová, referentka oddělení matriky a evidence obyvatel. Nové občánky přivítala valašskokloboucká radnice na dvou slavnostních zahradních obřadech, na které přijaly pozvání rodiny 53 dětí.

 

FOTO: Vítání občánků ve Valašských Kloboukách 26. 6. 2021

FOTO: Vítání občánků ve Valašských Kloboukách 2. 10. 2021

 

Z pohledu počtu obyvatel pomohla narození vyvážit zesnulé. Loni odešlo 63 občanů, a sice 29 žen a 34 mužů. Jejich průměrný věk činil 73,5 roku. V průběhu loňského roku se dále do města přistěhovalo 83 občanů a 134 se jich odstěhovalo. Změnu bydliště v rámci Valašských Klobouk provedlo 67 občanů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA