Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Ski areálu Razula se v sobotu rozjel snowtubing

date_range 22.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v sobotu 23. ledna rozjede snowtubing. Oblíbenou zimní atrakci, spočívající v jízdě na nafukovacích člunech ve sněžném korytu, si budou moci zájemci užít vždy o víkendech od 10 do 16 hodin, dle aktuálních klimatických podmínek.

 

Právě Ski areál Razula je jedním z mála míst v regionu, která snowtubing v zimě provozují. „Vyžaduje velké množství přírodního sněhu, které nebývá k dispozici často, ale teď ho máme opravdu dost. Za poslední týden napadl metr sněhu. Chceme i v této nestandardní době zpříjemnit návštěvu Velkých Karlovic rodinám s dětmi. Vše je samozřejmě v souladu se současnými nařízeními,“ říká šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

 

Snowtubingová dráha, kterou pracovníci areálu v průběhu týdne vybudovali ve spodní části sjezdovky, měří 80 metrů. Nafukovací člun si návštěvníci na nástupní místo dráhy vytáhnou sami, nebo mohou využít dětský pojízdný koberec. Ten je nyní, na rozdíl od lyžařských vleků, povolen. Za zapůjčení člunu ke svezení zaplatí zájemce 50 Kč za jednu jízdu.

 

Sjezdovka Horal se nachází u stejnojmenného hotelu na konci Velkých Karlovic, zhruba tři kilometry od Bistra Razula a vyhledávaných běžkařských stop. Dokud se na svahu nelyžuje a nejsou v provozu vleky, mohou jej využívat sáňkaři. Na vrcholu sjezdovky v recepci hotelu bývá ve všední dny otevřené výdejní okénko s kávou, horkou čokoládou a hotovými jídly ve skle. O víkendu je v sortimentu i teplá polévka, guláš, hot dog nebo čerstvý valašský frgál. Další výdejní okénko s rychlým občerstvením je otevřeno v sobotu a neděli také na úpatí sjezdovky ve Skibufetu.

Sjezdovku Horal mohou využívat i sáňkaři

Velké Karlovice jsou v současné době díky sněhovým podmínkám vyhledávaným cílem především běžkařů. V obci je upraveno 40 km stop v sedmi trasách, které se vzájemně prolínají.

 

Vedle výdejních okének s občerstvením jsou připraveny i půjčovny běžek, sněžnic a skialpů. U půjčovny na parkovišti u sjezdovky Razula bude v sobotu 23. a neděli 24. ledna od 10 do 15 hodin připraveno testování bezúdržbových běžek Optigrip.

 

Sáňkaři a skialpinisté zpravidla míří také na sjezdovku Razula, u které se nachází i prostorné parkoviště a Bistro Razula s každodenní nabídkou kyselice, pizzy, frgálů, burgerů a dalšího občerstvení.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA