Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Slavičín v sobotu přivítá Babí léto a zahájí sezonu pálení

date_range 10.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality

Krouhání a šlapání zelí, tlačení „jabuk“ nebo pečení brambor v uhlících. Takové tradiční činnosti našich babiček  si budete moci vyzkoušet v místní části Slavičína Hrádku na Vlárské dráze, kde se v areálu pálenice koná v sobotu 11. září od 13 hodin slavnost nazvaná Babí léto fest.

 

„Myslivci tam budou prodávat zvěřinový guláš, hasiči pak další občerstvení. Své ovocné a zeleninové výpěstky zde vystaví místní zahrádkáři, tak je spousta důvodů, proč do Hrádku zavítat,“ nastínil starosta Tomáš Chmela.

 

Na své si přijdou také děti. V provozu bude kolo štěstí, které doplní i dětské soutěže nebo výstava kachen, hus či ovcí. Prarodiče dětí ocení hudební doprovod Cimbálové muziky Milana Mlčáka ze Vsetína a rodiče pak zaujme vystoupení skupiny Žlutá ponorka z Uherského Hradiště, které začíná v 15 hodin.

Hrádecký areál z ptačí perspektivy

„Srdečně zvu nejen Hrádčany, ale i Slavičany nebo návštěvníky z regionu, babí léto slibuje výborné počasí a prostory areálu pálenice a zámečku také netradiční zážitek,“ doplnil slavičínský starosta.

 

Areál pálenice a zámečku v Hrádku odkoupilo město Slavičín v roce 2020 za 6,2 milionů korun. Cílem je vytvořit centrum zpracování ovoce, zázemí pro místní spolky i knihovnu. V současnosti se zpracovává architektonická studie a městská rada tento týden schválila také nákup vybavení pro moštování a sušení ovoce. V sobotu lidé budou moci také nahlédnout do pálenice, která je již připravena na novou sezónu, kterou při akci symbolicky město zahájí.

 

Akce proběhne v areálu poblíž hrádecké návsi na adrese Nádražní 25. Poblíž probíhá rozsáhlá výstavba okružní křižovatky, která ale akci nijak neohrozí.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA