Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Smolině uctíme památku Josefa Valčíka a jeho rodiny

date_range 23.Kvě, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Josef Valčík

V sobotu 25. května se ve Smolině uskuteční pietní akt věnovaný památce rodáka Josefa Valčíka, jeho nejbližší rodiny a dalších obětí nacistické okupace. Shromáždění začne v 10.30 hodin a jeho úvod bude patřit zádušní mši svaté, která bude sloužena u památníku na návsi. Po bohoslužbě naváže pietní ceremoniál s kladením věnců, zdravicemi a vzdáním poct. Srdečně zveme obyvatele Smoliny i širokou veřejnost.

 

Pietní akt k uctění památky plk. J. Valčíka

 

„Od nejvýznamnější odbojové akce zrealizované v Evropě během druhé světové války, kterou byl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, uplynou letos 27. května už 82 roky. Proto chceme ve Valčíkově rodné Smolině opět uctít jeho odvahu a vlastenectví, které coby příslušník Operace Silver A prokázal. Za svůj podíl na přípravě atentátu později se svými spolubojovníky zaplatil životem a kruté stíhání neminulo ani jeho rodinu, jíž chceme také věnovat vzpomínku,“ uvedl Josef Bělaška, starosta města Valašské Klobouky.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA