Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Štítné chystají další Medové odpoledne

date_range 29.Zář, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Kulturní dům ve Štítné nad Vláří hostí o nadcházejícím víkendu už VII.ročník Medového odpoledne. O hudební doprovod se postará cimbálová muzika Mladá Olšava. Tradičně nebude chybět ochutnávka medu, medoviny, pečení a zdobení perníků, košt medů a slivovice, výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských potřeb, výstava prací dětí Světem včel a samozřejmě také včelí tombola,

Vlastní akci předchází kurz pečení a zdobení perníků, který začíná už ve čtvrtek v 16:00 hodin a pokračuje v pátek ve cvičné kuchyni základní školy. Perníky budou vystaveny a nabídnuty k prodeji v sobotu odpoledne v kulturním domě.

V pátek večer budou vybrané posudkové komise hodnotit nejlepší med našich včelařů a rovněž nejlepší trnkovou slivovici.

 

Košt slivovice ve Štítné nad Vláří     foto Jitka Hořáková

 
Štítenská trnka, tak se nazývá už pátý košt slivovice. Příznivci slivovice a trochy recese dají k posouzení půllitrový vzorek trnkové slivovice, ( do 30.9.2011 18:00 hodin pořadatelům KD). Vlastní košt bude provádět proškolená laická komise se snahou o zachování anonymity vzorků. V sobotu od 15:00 hodin bude umožněno ochutnávání široké veřejnosti s možností vlastního hodnocení. Obracíme se na příznivce slivovicové medicíny o poskytnutí vzorku a rovněž o hojnou účast na závěrečném koštování.
Šíříme a doporučujeme heslo: „Kdo chceš vědět jaků pálíš, s půllitrem na košt valíš." Současně proběhne v pátek večer v kulturním domě i hodnocení vzorků medu.

Nosným programem je společná výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských produktů štítenských zahrádkářů a včelařů s možností zakoupení medu, bude možno ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů jako například květový, akátový, lípový, lesní, pastovaný a jiné. K ochutnání budou rovněž různé druhy medoviny. Uvidíte a budete moct si koupit napečené perníky. Budete mít možnost si perníky vlastnoručně nazdobit a odnést, nebo sníst. Novinkou bude včelí tombola obsahující pouze přírodní produkty.

Své místo bude mít i výstava místního lidového řezbáře a malíře a též dostanou prostor předvést své umění místní košíkáři a jiné zajímavosti.

A jak už tradičně, předvedou se s vystoupením děti z mateřských škol ze Štítné a Jestřabí.

V prostorách kulturního domu budou vystaveny výkresy dětí z mateřské a základní školy na téma o včelách, medu a včelařích nazvaná Světem včel. Výstava bude soutěžní a za vybraná nejlepší díla budou jejich autoři odměněni sladkými perníkovými dárky.
K vidění budou živé včely ve skleněném úle, uvidíte výrobu svíček ze včelího vosku, můžete koupit rozmanité včelí produkty.

Ve 14:30 hodin budou slavnostně vyhlášeni vítězové nejpěknějšího dětského výtvoru soutěže Světem včel a budou oceněni účastníci soutěže o nejlepší med a slivovici. K příjemnějšímu zabavení bude hrát cimbálová muzika Mladá Olšava z Uherského Brodu.
Konání této akce je uskutečněno za finanční podpory a záštity Zlínského kraje a rovněž za pochopení a podpory Obecního úřadu a Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří.

 
   Štítenská trnka, košt slivovice, Medové odpoledne 2011
 
-tz-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA