Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve vážném stavu skončil muž po požáru v Nedašově Lhotě

date_range 06.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Místo požáru u obce Nedašova Lhota. Foto: HZS

Profesionální hasiči z Valašských Klobouk měli v sobotu 5. prosince opravdu náročnou směnu, kdy po požáru novostavby ve Študlově, krátce po poledni, zasahovali ve večerních hodinách u požáru chatky nedaleko obce Nedašova Lhota.

 

„Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými jednotkami okolních obcí se snažili dostat na místo požáru po polní cestě, která byla ovšem pro jejich techniku nesjízdná. K hořícímu objektu tak hasiči museli přibližně 1 km pěšky. Na místě požáru se již nenacházela žádná osoba. Muž, který byl na místě při vzniku požáru, byl již v péči zdravotnické záchranné služby přímo v Nedašově Lhotě a později byl letecky transportován ve vážném stavu na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno,” popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Požár velmi rychle zachvátil celou chatku, hasiči tak pouze dohašovali hořící zbytky. Natažení hadic vzhledem ke vzdálenosti od cisteren k chatce nebylo jednoduše proveditelné a bylo by časově náročné, proto si velitel zásahu na místo povolal traktor s vlečkou. Voda na dohašení byla dovezena ve dvou kubíkových nádobách.

Místo požáru u obce Nedašova Lhota. Foto: HZS

„Celou noc u ohořelých zbytků zůstala hlídka Policie ČR a na dohlídku místní dobrovolná jednotka, která ještě během noci provedla opětovné prolití popela,” uvedla Lucie Javoříková.

 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který po dohodě s Policií ČR zadokumentoval místo požáru a samotné ohledání bylo provedeno v neděli, kdy na místo dorazil také psovod a kriminalistický výjezd, kteří provedli podrobné ohledání místa požářiště. Škoda byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun a příčina vzniku požáru je nadále v šetření.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA