Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vrběticích přechází na „letní režim“

date_range 01.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

1. června dochází ke změně v uzavírání silnice mezi Haluzicemi a Lipovou. Doposavad byla komunikace v době ohledání druhého místa exploze v muničních skladech ve Vrběticích uzavírána od 8 – 12 hodin a od 13 – 18 hodin. Po dobu letních měsíců, a v případě vhodných podmínek i v měsíci září, bude silnice uzavírána pouze od 7 – 13 hodin.

Velitel zásahu přistoupil na změnu v návaznosti na snahu o zrychlení a zefektivnění činnosti v rámci řešení mimořádné události ve Vrběticích. Skupina pro činnost v epicentru totiž nachází při ohledání skladu č. 12 daleko větší množství poškozené munice, kterou je potřeba zneškodnit, než při ohledání prvního epicentra exploze. „Od 1. června je nastaven nový model provádění záchranných a likvidačních prací složek integrovaného záchranného sytému ve dvousměnném provozu tak, aby byl efektivně využit rozsah denního světla v letních měsících. V dopoledních hodinách budou probíhat především práce v epicentru a odpoledne bude činnost soustředěna na zpracování nalezené nebezpečné munice," vysvětlila tisková mluvčí policistů Lenka Javorková.

 Okolí výbuchu                      foto: PČR

Provoz na pozemní komunikaci mezi Haluzicemi a Lipovou bude zastaven každodenně s možností operativních úprav doby uzavření, přičemž složky integrovaného záchranného systému umožní vždy v době od 7 do 8. 30 hodin průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu. Uzávěra komunikace bude opět zřetelně označena dopravními značkami a dopravní policisté budou dohlížet na jejich dodržování. V této souvislosti mohou občané využívat telefonní linku 974 666 555.

 Okolí výbuchu                      foto: PČR

Komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou je uzavírána od loňského července, kdy policisté začali s ohledáním druhého epicentra exploze. „Důvodem je zajištění maximální bezpečnosti občanů, protože pyrotechnická služba doporučila veliteli zásahu bezpečnostní perimetr od uvedeného epicentra ve vzdálenosti 1 000 m," uvedla Lenka Javorková.

 Okolí výbuchu                      foto: PČR

K poslednímu květnovému dni skončili ve Vrběticích příslušníci Armády ČR, kteří vypomáhali při plošném pyrotechnickém průzkumu a vzniku nové trhací jámy, jejíž vybudování bylo koncem května ukončeno.  

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA