Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Zlínském kraji byl potvrzen výskyt ptačí chřipky

date_range 21.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje prozkoumává terén. Foto: HZS

Ptačí chřipka H5N1 byla v pátek 19. listopadu potvrzena u labutí na soustavě Záhlinických rybníků na Kroměřížsku. Subtyp H5N1 je nebezpečný nejen pro vodní ptactvo, ale také pro domácí drůbež a je přenosný také člověka.

 

Zlínský kraj prostřednictvím Oddělení pro zvláštní úkoly o události informoval starosty obcí v území. Na místo byly vysláni Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje a Státní veterinární správa.

 

„Hasiči vybavení ochrannými prostředky provádějí na místě sběr kadáverů a zároveň probíhá ve spolupráci s orgány veterinární správy systematický průzkum terénu, aby byl zjištěn rozsah výskytu a mohla být řešena eliminace dalšího šíření nákazy,“ uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček. V dané oblasti je nasazeno několik kusů hasičské techniky, čluny a v rámci mezikrajské pomoci také dron HZS Moravskoslezského kraje.

 

Krajský úřad žádá veřejnost o opatrnost, aby v oblasti omezila pohyb a nedotýkala se uhynulého ptactva.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA